Transfer domeniu de la Goddady la Immdomain .

yepuras

Vedeta
Registered
Full Member
Ieri impreuna cu Alex am facut un Transfer domeniu de la Goddady la Immdomain .
Si spre surprinderea mea cat si a alui Alex desi in mesaje am tot primit ca transferul unui site se face in 5 - 7 zile dupa aproximativ 15 minute totul era deja rezolvat .
Momentan blogul este la Immdomain si merge fara probleme , cei care au nevoie pot apela la Alex cu incredere inca odata multumesc frumos .
 
Ieri impreuna cu Alex am facut un Transfer domeniu de la Goddady la Immdomain .
Si spre surprinderea mea cat si a alui Alex desi in mesaje am tot primit ca transferul unui site se face in 5 - 7 zile dupa aproximativ 15 minute totul era deja rezolvat .
Momentan blogul este la Immdomain si merge fara probleme , cei care au nevoie pot apela la Alex cu incredere inca odata multumesc frumos .
Da nu merge repede nu dureaza atat.Atat goddady catre arivex merge mai greu,vreo 2 zile dureaza.Mi-am mutat si eu un domeniu al meu de la goddady la hostgator si acum imi pare rau :( Offtopic: Numai la mine nu a mers azi forumul sau in general ?
 
Si exista ceva taxa de transfer ?
Nu exista. Este doar pretul la domeniu pentru inca un an, asa cum este peste tot. Asta daca ai intrebat despre trasfer la domeniu.
Adica se adauga +1 an la valabilitatea domeniului.
 
Deci eu am luat domenii, dar mai nou domeniile dupa ce ca sau scumpit la prelungire sunt a dracu de scumpe.
Ieri am luat domeniu de la Immdomain si a fost la juma de pret fata de ce am gasit eu in alta parte.
 
sau scumpit la prelungire sunt a dracu de scumpe
Asa fac majoritatea firmelor de domenii.
Pe immdomain le gasesti la pretul normal tot timpul, mai putin in inele cazuri cand o extensie este la super oferta cu reducere de 90%.
Ieri am luat domeniu de la Immdomain si a fost la juma de pret fata de ce am gasit eu in alta parte
Mereu au fost preturi mai bune fata de competitie si facilitati mai multe.
 
Eu m-am cam lecuit mai ales cu godaddy. Cand imi trebuie un domeniu pentru test poate am sa mai iau de la ei , pentru ca mai iau la 5-10 lei. Da atata.
Nu demul am patit cu un domeniu ca am uitat sa deselectez reanoirea si m-a facut de 200 lei pentru 1 an.
Si culmea ca nu il mai folosesc.
 
Am transferat zeci de domeni pana acum de pe godaddy cu succes in cateva ore,maxim o zi,se pare nu si in cazul vrei sa muti un domeniu pe un alt cont godaddy ,am transferat acest domeniu catre @Mutex si trecem pe a 3 zi si inca asteptam :D am vorbit cu suportul acum si a zis ca mai dureaza,oare cat ? e asa greu sa muti un domeniu pe un alt cont ? Deci @Mutex mai asteptam :D1.jpg
 
Ultima editare:
Am transferat zeci de domeni pana acum de pe godaddy cu succes in cateva ore,maxim o zi,se pare nu si in cazul vrei sa muti un domeniu pe un alt cont godaddy ,am transferat acest domeniu catre @Mutex si trecem pe a 3 zi si inca asteptam :D am vorbit cu suportul acum si a zis ca mai dureaza,oare cat ? e asa greu sa muti un domeniu pe un alt cont ? Deci @Mutex mai asteptam :DVezi atașament 825
Si eu am patit asa cu un domeniu. Ma tinut 5 zile.
La altele in nici 30 minute.
Nu ai ce face decat sa astepti.
 
Loading...
Back
Sus