Trafic USA

PerSeuS

Well-Known Member
Registered
Full Member
Salut. Daca doresc sa fac un site de cinema (cum ii imdb), pentru USA, trebuie sa am host strain sau nu conteaza? Si cum procedez ca siteul sa apara pe google.com?
 
Salut. Daca doresc sa fac un site de cinema (cum ii imdb), pentru USA, trebuie sa am host strain sau nu conteaza? Si cum procedez ca siteul sa apara pe google.com?
1. nu inteleg de ce vrei sa faci asa ceva? Pe USA exista deaja imdb, de ce cineva ar intra la tine pe site?
2. poti face pentru o tara anume sau intr-o anumita limba in care nu exista..
3. hostul nu prea conteaza, dar daca vrei neaparat poti alege hostgator, hostupon, hostmonster si altele. Cauta host usa si vei gasi multe oferte.
4. din google webmaster alegi google.com si tara usa. Nu uita ca google.com este cel default si nu inseamna ca se adreseaza doar USA.
 
Atunci pe ce tara sa il pun, as vrea o propunere..., doar sa pot sa scriu pe engleza articolele!

Ma gandeam pentru irlanda...
 
Ultima editare:
Atunci pe ce tara sa il pun, as vrea o propunere..., doar sa pot sa scriu pe engleza articolele!

Ma gandeam pentru irlanda...
1. care e motivul pentru care faci acest site?
2. ce vei oferi in plus fata de [HASHTAG]#imdb[/HASHTAG] ?
3. ai deaja scriptul? Daca raspunsul este Da, atunci ce poate face, se pot aduce modificari, existe plugin/module pentru acesta?
 
asa pur si simplu ca sa am un site in limba engleza... nsuh ce sa zic hobby
 
asa pur si simplu ca sa am un site in limba engleza... nsuh ce sa zic hobby
Exact cun ai raspuns va merge si proiectul tau.
Daca folosesti scriptul de imdb care il stiu eu, poti pune la fiecare film code embed sau link catre surse unde userul poate vedea filmul. Asta ar fi ceva in plus, dar trebuie sa stii ca mai sunt multe servicii de gen.
 
pai te gandesti ca poti castiga bine din nisa asta?
Ca serviciu anex da ai putea face ceva dar nu doar din acesta.
Mai poti investi ceva sa faci un plugin pentru wordpress ca altii sa foloseasca informatia de pe site tau.
 
Cam cat ar costa unu asemenea plugin? Mas gandi sa fac acest site, iar la fiecare film in parte, sa pun link spre film online... NU exista ceva free?
 
Cam cat ar costa unu asemenea plugin? Mas gandi sa fac acest site, iar la fiecare film in parte, sa pun link spre film online... NU exista ceva free?
Te referi la plugin pentru scriptul tau care sa permita userilor sa afiseze info de la tine pe site, pe site-ul lor nu?
Depinde de developer si cat de complex vrei sa-l faci. Un minim 100 euro ar trebui sa aloci pentru plugin.
 
cam mult 100de euro
Atunci cauta altceva sa faci care nu cere investitie. IMDB este destul de mare si considerat de google ca o wikipedia pe parte de filme si actori, lucru care face foarte greu de batut si daca vrei o bucatia din piata, va trebui sa investesti masiv.
 
Loading...
Back
Sus