Trafic exchange cu CPM acceptabil

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Multi cred ca stiu despre acest site.
Dupa ce telefits a decazut in ultimul tip dupa atacurile primite cat si pe parte de software, am cautat alt site.
Acesta se numeste websyndic si am testat ieri pe un site unde am exo. Mi-a dat un cpm de 0.25 si din 4200 de hits (45 sec), mi-a contorizat 3827 hits si cpm de 0.25, fara nici un click.
Cred ca este destul de bine pentru un trafic exchange.
Creditele se aduna mai greu aici. Daca ai multe vps, le poti face repede, insa cu doar doua vps si un calculator faci doar cateva mii pe zi.

Am inteles ca functioneaza bine pe youtube la 90 secunde pe vizita, dar asta inainte sa fie scos 301.
Am testat putin si pe dailymotion, dar astept sa actualizeze statisticile.

 
Normal ca o sa anunt. Numa mi se pare ca exoclick plateste foarte putin (parerea mea).
 
Normal ca o sa anunt. Numa mi se pare ca exoclick plateste foarte putin (parerea mea).
Poti testa cu orice alta retea sa vezi care plateste mai bine. Pe aceiasi pagina pui reclame de la mai multe firme si vezi care iti da un cpm mai bun si daca se merita.
 
trebuie neaparat pus 45 sec? sau merge si cu mai putin?
Poti pune minimul daca vrei, dar nu te astepta la venituri foarte mari. Majoritatea sistemelor CPM au setat ca reclama sa fie vazuta cel putin 30 secunde.
Plus cu cat timpul petrecut pe site e mai mare, cu atat mai bine.
 
hitleap merge pe exo sau alte metode, nu ai incercat?
Toate merg daca stii sa le folosesti.
Problema la majoritatea este ca astepta sa castige foarte multi bani cu vizite de 10 secunde din trafic exchange.
Am explicat de multe ori pe forum cum poti maximiza veniturile din trafic exchange si cum poti utiliza la maxim un vps, dar se pare ca nu le citeste nimeni. :p
 
Loading...
Back
Sus