Trade - Recenzii, Coment, Share pe google plus

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Acest topic este pentru trade la share coment, recenzii pe google.
Model postare/cerere

1. Tip actiune: share, coment, recenzie
2. Platita sau schimb
3. Link catre postare pe google plus
 
Cat face cateva +1, comenturi pe google plus.
Exemple de pe comunitatea roforum.net de pe google plus. https://plus.google.com/u/0/communities/110295220517917762177?cfem=1
Ocup pozitia 2 si 4 la rezutate de 20 milioane.
9O34gbJ.png

La cautarea de mai jos apar pe pozitia 3 si 4 la rezultate de peste 1.3 milioane.
LaWC6SD.png

Astazi voi posta acest video in comunitate. In acest moment nu se afla in prima pagina in google la cautarea dupa numele la clip.

Revin maine sau peste 2 zile sa vedem rezultatele.

Pentru a avea acces la aceasta comunitate trebuie sa fii membru activi pe forum.
 
update: cand comentezi la o postare e recomandat sa folositi un keyword din postare. Asta pentru a avea relevanta cu postarea. Nu mai spun ca un # ajuta foarte mult. Nu faceti abuz.
Vezi un exemplu mai jos cat si comentariile mele la celelalte postari.
GU3SBvs.png
 
Revin cu rezultatul la postarea de ieri cu video rusia.
Ieri cand am postat clipul pe comunitatea de pe google plus nu apare in primele 10 pagini google.
Acum cateva minute am facut o cautare la fel ca ieri si clipul apare pe prima pagina, prima pozitie, din peste 141 milioane rezultate.
l2xG6a9.png


Dupa cum vedeteti o realizare destul de mare. In mod normal ar fi trebui sa aloc mult timp la promovare si foarte multi bani pentru a avea acest rezultat.
Totul in 24 ore, cateva comentari, share si prima pozitie. :D
 
Inca un exemplu cat de mult face o postare in comunitatea noastra pe google plus. Lista completa o gasiti aici: Comunitati private google plus
Asa arata postarea in comunitatea noastra pe google plus
p7sz3kw.png


Asa arata rezultatul in google la cautarea pe ce este selectat.
Pozitia 1 + 4 stelute din 102.000 rezultate. Din cate am inteles @Shtrumphu a inregistrat 2 sau 3 comisioane de cand a facut postarea in comunitate.
Cred ca rezultatele vorbesc singure.
GtGnkfa.png
 
Update: a mai crescut inca o zi, azi nu stiu daca mai creste ca nu am mult timp, poate mai dau si cateva share pe Facebook sa vedem ce se intampla. Momentan nici nu e la mare cautare, vor creste cautarile in mai, iunie si iulie.
Statistici+site.jpg
 
Nus voi cum aveti asa succes... dar la mine pe blog chiar nu s-a intamplat nimic :))
 
Care este blogul tau
 
imi cer scuze pentru redirecturile alea, insa acum probez ce tipuri de reclame ii se potriveste la site...

Daca ai putea mi-ai putea zice care reclama face redirect. Multumesc!
 
Loading...
Back
Sus