Topy.ro - blog cu idei creative

Marian Mitea

Member
Registered
Full Member
Salutare,
Am cumparat domeniul topy.ro anul trecut dupa ce am citit aici pe forum despre lista cu domenii .ro parasite.
Acum este este folosit pentru un blog cu idei creative, in mare parte pentru casa si gradina.
Domeniu : topy.ro
Nisa: home, deco, idei creative, diy.
Monetizare: adsense, afiliere.
Sursa trafic: facebook.
Este genul de blog cu articole care devin virale. Cea mai mare parte a traficului vine din facebook, google este inca departe.
Cele mai multe vizite într-o zi au fost putin peste 2000 dar media este undeva pe la 800, 1000.
Pagina de facebook a ajuns la peste 20 000 fani, toti veniti organic.
Ma intereseaza cateva sfaturi cum sa trec la urmatorul nivel si daca exista disponibilitatea si cateva răspunsuri la urmatoarele intrebari :

Ce alte surse de trafic mai pot fi folosite pentru Romania?
Ce surse de monetizare ar merita incercate?
Merita sa cumpar o thema care este folosita pentru blogurile virale?

Multumesc,
Marian
 
Interesanta treaba! Cum esti tu pe domeniu de case poti adauga categorie de "proiect casa" am vazut pe facebook la o pagina acum ceva timp ca prelua imaginile schite de pe un site polonez schite de case si deveneau destul de distribuite... O curiozitate ce CPC ai in adsense pe domeniu asta?
 
Interesanta treaba! Cum esti tu pe domeniu de case poti adauga categorie de "proiect casa" am vazut pe facebook la o pagina acum ceva timp ca prelua imaginile schite de pe un site polonez schite de case si deveneau destul de distribuite... O curiozitate ce CPC ai in adsense pe domeniu asta?
Vreo 3-4 centi.
Ai un screenshot mai jos.
 

Atașamente

  • Screenshot_20190126-213311.jpg
    Screenshot_20190126-213311.jpg
    226,6 KB · Vizualizări: 68
Loading...
Back
Sus