Topic Tabu - Masturbare sau Sex?

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Am o curiozitate.
Vad un trend peste tot unde lumea prefera mai mult masturbarea decat sexul. Chiar daca au sau nu partener, 8/10 aleg masturabarea.
Ma intreb dece?
Personal cred ca sexul este de 1000 de ori mai bun si benefic decat masturbarea.

Pe acelasi trend, in tari precum america sau uk e la moda ca dupa sex fiecare in parte, separat sa aiba o sesiune de masturbare. Cica e normal si e un fel de dush rece dupa o partida buna.

De ce ar alege o persoana masturbarea in locul sexului cu o alta persoana sau eu stiu ce`i place....?
Sunt eu oare de moda veche si nu pot intelege acest trend?

Cine are curajul sa raspunda? :D
 
"Buna-i apa...nu-i ca vinul
Da' nici laba...ca vaginu'.

culeasa din folclor.
toata chestia e sa ai cu cine si(dar) mai ales ...cu ce.
cand te masturbezi conteaza mai putin.
 
"Buna-i apa...nu-i ca vinul
Da' nici laba...ca vaginu'.

culeasa din folclor.
toata chestia e sa ai cu cine si(dar) mai ales ...cu ce.
cand te masturbezi conteaza mai putin.
Eu sunt de părere ca de vrem oricand se găsește cineva.
Trebuie doar aa vrei si să cauți.
 
Mi se pare normal sa imbini "utilu`" cu placutul, asa ca fiecare sa faca ce vrea cand si oricum vrea :) Nu vad o problema in a le face pe aman2, omul sa fie multumit,vorba aia:))
 
Mi se pare normal sa imbini "utilu`" cu placutul, asa ca fiecare sa faca ce vrea cand si oricum vrea :) Nu vad o problema in a le face pe aman2, omul sa fie multumit,vorba aia:))
Nu e problema sa le faci pe amundoua, problema este cand alegi masturbarea in loc de sex cu o persoana reala. :D
 
Nu e problema sa le faci pe amundoua, problema este cand alegi masturbarea in loc de sex cu o persoana reala. :D
Stii.. asa cum prefera femeiile ,vinete,banane ... Vibratoare etc... Poate asa prefera si Barbatii. Deci autosatisfacerea te ajuta sa iti cunosti placerea mai mult. Ca vezi tu nici Pruna femeiilor nu e la fel la toate, unele sunt mai umede , altele mai uscate , o femeie se stie misca , te excita , altele zici ca stau in sicriu. Poate si din cauza asta multi apeleaza la ce ai zis tu mai sus.
 
Asa este, perfect adevărat.

Dar repet, nu e mai bine sa muncim împreună sa găsim acel punct de plăcere maxima, decat singurei?

Cred ca suntem prea obosiți, asa ca "mana/degețelul" devine prietenul cel mai bun.
 
@AlexH, ce a facut Vasile cu banii castigati de pe tiktok?
Si-a cumpărat o casa. :)
 
Loading...
Back
Sus