Topic reclama

Apropo, sunt acestea reclamele de la reteaua pe care o promovai pe forum
NU. Acestea sunt din alta parte.
Cu adblock activ
E si normal sa nu apara. Stiu ca multi folosesc adblock. Ma gandesc sa bag o regula pentru cei care au activat adblock. Daca nu-l dezactiveaza nu pot vedea continutul.
Parca erau niste coduri online care puteau face asta.
 
Personal, nu imi plac reclamele tip overlay (inclusiv cele care apar in coltul din stanga-jos-ul paginii, pe acest site). Adblock-ul il am default on pe orice site. Acum l-am dezactivat, ca nu apar popup-uri, iar overlay-ul mentionat anterior este destul de mic si dispare dupa cateva secunde.
Poti, eventual, sa lasi doar o scurta introducere a "business logic"-ului (ca sa imprumut un termen din programare), iar restul sa il ascunzi, iar textul ascuns sa poata fi vazut doar daca adsense este dezactivat.
[HIDE]Adica acest text sa nu fie vizibil cu adsense activ.[/HIDE]
Eventual, poti adauga un nou tag, INTRO", care sa fie singurul lucru vizibil in pagina, cu adblock activ.
 
Scuze dar sunt deja prea multe reclame iar pe cea din stanga, overlay ma chinui sa o inchid cand sunt pe telefon. Eu as da zilnic 2-3 clickuri pe o reclama daca ai lasa doar una in header...
 
Inca nu e stabilit cum las. Fac si EU teste pentru moment. CEA din stanga fly va disparea, IAR cele care apar in post voi face sa apara doar pe desktop si tablets.
Majoritatea reclamelor sunt cpa, IAR click nu ma ajuta mult. Multumesc pentru support si intentie.
 
Majoritatea reclamelor sunt cpa
Atunci poate ar merge mai bine un CPC (468x60 sau 728x90) dupa fiecare al n-ulea (al treilea, spre exemplu) comentariu. Eventual si "Acest site este finantat in intregime de urmatoarele reclame:" inaintea reclamei, ca poate asa se simt oamenii sa dea click fara sa le ceri asta (eu as da, sincer sa fiu. Dar fiind CPA, la acestea nu are rost).
 
Atunci poate ar merge mai bine un CPC
Singurele reclame cpc care se merita cat de cat sunt cele de la adsense. Restul sunt cpm, cpa si o combinatie cpc. Mai sunt cateva cpc dar nu voi pune pe forum, ca ma injura lumea.
Sun acelea cu bannere facke care induc userul in eroare.
Cand am avut adsense pe forum primeam un click pe saptamana.
O solutie ar putea fi sa cauta cativa agenti de publicitate sau sponsorizare care sa cauta finantare pentru forum. In schimb la acest serviciu sa le ofer un procent din suma adusa In acest fel as putea scoate reclamele de pe site sau cel putin ala din topic, voi avea mai mult timp sa ma ocup de forum si altele.

Vom vedea cum decurge.

De asta am facut si sectiunea vip unde fiecare poate ajuta prin upgrade la cont.
Peste cateva ore incepe oferta de 75% reducere la conturile vip.
 
Loading...
Back
Sus