Tocmai.ro se inchide

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Tocmai a fost facut anuntul ca tocmai.ro se va inchide de pe data de 30 martie 2015. Naspers care detine si olx.ro care a cumpara acum ceva vreme mercador.ro a cumparat si rocmai.ro. Naspers mai detine in romania si emag.ro .

Naspers face la fel ca freelancer.com care cumpara orice site care le-ar afecta tepele de zile mari.

Asa ca varu se muta la olx. :D
 
Cu mai multi ani in urma aceeasi companie a cumparat si autovit.ro deci nu este de mirare.
 
Cu mai multi ani in urma aceeasi companie a cumparat si autovit.ro deci nu este de mirare.
Uite asa se face/detine monopol pe o nisa. Plus o idee buna de facut bani. Muncesti un an, ridici un site de anunturi sus si apoi til cumpara Naspers.
Pe autovid am inteles ca au dat ceva bani. Mercador am inteles ca a fost vandut cu cateva sute de milioane sau pana in 100 milioane de euro.
Oare cat au dat pe tocmai.ro?
 
Am cautat detalii despre pret, dar nu am gasit.
Ca sa iti cumpere Naspers un site cred trebuie sa lucrezi mai mult de 1 an si ai nevoie si de investitii. Din ce am vazut cumapara doar site-uri care valoreaza cateva milione de euro :D
 
Bugetul tocmai.ro pe anul 2014 a fost undeva la 1.2 milioane euro din cate am citit pe net acum ceva vreme. Cred ca le-au facut o oferta destul de buna de l-au vandut. Eu nu as fi vandut pentru ca site-ul avea notorietate in romania.
Se pricepe cineva sa faca tema clona la tocmai.ro?
 
Poti incerca sa faci clona cu versiunea trial a programului Artisteer, si daca vezi ca merge poti cumpara versiunea full.
 
nu cunosc si nici nu ma pricep sa dau un pret, vorbesc cu el sa vad cat cere
Ma gandeam sa profit de faptul ca va fi inchis la sfarsitul lunii. :D Cine stie poate pun de o bere. :D

@Shtrumphu stiu programului Artisteer. Faza este ca am prea multe acum de facut. Mi-ar trebui ceva tip sa fac ceva asemanator.
 
Alex vazusem mai demult o clona tocmai.ro dar nu o mai gasesc, dar uite aici o clona Olx.ro. market.osclass.org/themes/general/olxx-theme_196. pretul e de 39$ . O sa ma uit si dupa tocmai.ro si de o gasesc o sa iti zic.
 
era marfa dar nu poti sa ai panoul de control cum aveai tu pe olx, ti-l baga wordpress... ei lucrau pe alt cms probabil...
 
Nu arata prea bine acea clona. Daca tot o facem sa arate exact ca tocmai.ro pentru a avea un succes garantat.
O campania cu 10-15 persoane pe retelele sociale poate aduna cel putin cateva mii de useri care sa posteze anunturi.
 
Loading...
Back
Sus