Tip de postare pentru SEO

Mariuselll

Moderator
Membru personal
Moderator
VIP Club
Salut. Am si eu o nelamurire si sper ca ma pute-ti ajuta. AM pluginul Yoast instalat dar am si in tema o casuta speciala in care pot folosi Title,etc..
Cum e mai bine sa fac intr-un post sa completez la yoast sau sa pun in cauta speciala descrierea ( You can use the shortcodes above to create a default description for all videos without description for a better ) Nu stiu daca m-am exprimat corect.
 
Acum depinde de la o tema la alta. Unele teme sunt bine realiate din punct de vedere SEO, alte nu.
Prima mea recomandare ar fi sa folosesti pluginul pentru ca este foarte bun, dar daca tema este buna poti folosi setarile de la aceasta.
Mai poti folosi in paralel, dar ai grija sa nu se bata cap in cap. Pentru asta le activezi pe amundoua si verifici pe site in sursa sa vezi cum apare.

Mai poti testa o perioada pe fiecare in parte sa vezi care da mai bine.

You can use the shortcodes above to create a default description for all videos without description for a better
Asta e buna pentru ca te salveaza de ceva munca, nu trebuie sa mai pui descriere la fiecare video sau daca faci auto import si vin fara descriere.
 
Te pot ajuta eu in privinta asta, Alex are dreptate, dupa ce postezi du-te in sursa si vezi daca totul este ok. Un articol ca sa se indexeze foarte, foarte bine trebuie sa aiba minim 500-600 cuvinte (parerea mea) si sa fie de genul:
Titlu h1: <h1>(cuvant cheie) bla bla bla (minim 50 caractere, maxim 80)</h1>

Continut: (cuvant cheie) bla bla bla. De preferat este sa incepi cu cuvantul cheie prima propozitie/fraza. Densitatea cuvantului cheie sa fie ok, sa nu fie nici spam. Daca folosesti Yoast, pluginul calculeaza bine densitatea cuvantului cheie. In general, sa NU depasesti o repetare a cuvantului cheie la alte 50 cuvinte.

Foloseste si h2, h3 daca articolul este lung, asa cum ti-am recomandat mai sus sa fie de minim 500-600 cuvinte. La fel, in h2 si h3 repeta cuvantul cheie, daca se poate el sa fie la inceput, e perfect.
<h2>(cuvant cheie) bla bla bla </h2>
continut.......
<h3>(cuvant cheie) bla bla bla </h3>
continut.....

Nu uita, in continut sa adaugi cel putin 1 link catre alt articol al site-ului tau si cel putin 1 link extern bun (atentie sa nu fie concurent), leaga-te de alt domeniu intr-o fraza si baga link catre el.

Asta este metoda mea, sper sa va ajute, cel putin la mine a dat rezultate. Multa bafta!
 
Loading...
Back
Sus