Tinuta revelion 2018 barbati

Mariuselll

Moderator
Membru personal
Moderator
VIP Club
Salutare. Nu am fost niciodata adeptul modei sau a hainelor ( mai ales vorba aia Haina il face pe om ) , ci tot timpul m-am imbracat cu ceva lejer si sa ma simt eu bine.

Ei bine acuma sunt curios ce tinuta ar merge pentru seara de Revelion 2018 .
Am pantofi gen sport sunt eleganti, pantaloni am ceva mai stransi pe picioare dar nici de aia gen popo :) . Palton am. Intrebarea mai mare e:
Ce camasa , sacou ar arata mai bine sau camasa cu vesta, camasa inchisa la culoare etc etc... Cred ca va da-ti seama la ce ma refer.
Daca ar fi si niste poze ar fi mai bine.
 
Te-as ajutat cu sfaturi daca m-as pricepe.
La mine mereu o pereche de blugi, un tricou plus camasa care merge pe orice, acum iarna si apoi o geaca cu gluga sa nu imi fure vantul mintea.
Cred ca cel mai bine este sa alegi ceea ce te face sa te simti bine, iti place, ca in final asta e tot ce conteaza. De asta eu imi cumpar 3-5 tricouri de acelasi model daca imi place, chiar daca uneori se poate intelege ca por acelasi tricou 7 zile. :D
 
Te-as ajutat cu sfaturi daca m-as pricepe.
La mine mereu o pereche de blugi, un tricou plus camasa care merge pe orice, acum iarna si apoi o geaca cu gluga sa nu imi fure vantul mintea.
Cred ca cel mai bine este sa alegi ceea ce te face sa te simti bine, iti place, ca in final asta e tot ce conteaza. De asta eu imi cumpar 3-5 tricouri de acelasi model daca imi place, chiar daca uneori se poate intelege ca por acelasi tricou 7 zile. :D
Asa sunt si eu, dar acuma de revelion mergem la Restaurant si romanii stii cum sunt.
Nu imi plac de nici o forma hainele elegante dar pentru o seara pot rabda.
 
mergem la Restaurant si romanii stii cum sunt
Va fi parada modei in toata regula.
Cand te decizi ce sa alegi, poate ne faci o poza, ca ajutor pentru altii care au aceiasi problema. :D
 
Salutare. Nu am fost niciodata adeptul modei sau a hainelor ( mai ales vorba aia Haina il face pe om ) , ci tot timpul m-am imbracat cu ceva lejer si sa ma simt eu bine.

Ei bine acuma sunt curios ce tinuta ar merge pentru seara de Revelion 2018 .
Am pantofi gen sport sunt eleganti, pantaloni am ceva mai stransi pe picioare dar nici de aia gen popo :) . Palton am. Intrebarea mai mare e:
Ce camasa , sacou ar arata mai bine sau camasa cu vesta, camasa inchisa la culoare etc etc... Cred ca va da-ti seama la ce ma refer.
Daca ar fi si niste poze ar fi mai bine.
Întrebarea e UNDE ÎL FACI? La restaurant, acasă în familie etc. În funcție de locație îți faci și ținuta :)
ATTACH=full]2020[/ATTACH] tinute-barbati-revelion-2018-juliana-9.jpg

tinute-barbati-revelion-2018-juliana-6.png
 

Atașamente

  • tinute-barbati-revelion-2018-juliana-5.png
    tinute-barbati-revelion-2018-juliana-5.png
    803,8 KB · Vizualizări: 4
Din ce stiu eu, la restaurant baietii se duc intotdeauna cu o camasa pe ei, cu variatii de malete / tricouri peste/sub sau fara etc ... Dar asta nu inseamna sa fii la 4 ace, chiar daca ai camasa, nu te vei simti bine pe parcursul serii. Mie personal nu-mi place sa ma simt strans de gat toata seara ... iar variatiile de culoare sunt un + daca esti genul de om care este tot timpul in centrul atentiei, sau macar mai "vioi". De retinut daca ai camasa nu inseamna ca trebuie sa fie asortata cu un pantalon de stofa sau chestii de genul ..
 
Screenshot_2017-12-29-22-40-31-1.png
La restaurant. Astea le-am vazut si eu. Dar totusi parca nu as lua pe mine si sacou. Dar arata bine.
Eu îmi iau sacou ca arată mai bine (fără sacou parcă e ținuta incompletă ) iar apoi la masă îl dau jos, îl țin doar la intrare/ieșire sau când consider. În rest cămașă cu pantalon și pantofi :)
 
Ultima editare:
Din ce stiu eu, la restaurant baietii se duc intotdeauna cu o camasa pe ei, cu variatii de malete / tricouri peste/sub sau fara etc ... Dar asta nu inseamna sa fii la 4 ace, chiar daca ai camasa, nu te vei simti bine pe parcursul serii. Mie personal nu-mi place sa ma simt strans de gat toata seara ... iar variatiile de culoare sunt un + daca esti genul de om care este tot timpul in centrul atentiei, sau macar mai "vioi". De retinut daca ai camasa nu inseamna ca trebuie sa fie asortata cu un pantalon de stofa sau chestii de genul ..
Nu port cravata nici papion. Nici mie nu imi place sa fiu strans de gat.
 
Iti trebuie o tinuta cat mai lejera...Camasa...bulgi...pantofi sport
Daca porti paltonul..nu mai pui sacoul...in felul acesta nu trebuie sa scoti doua haine de pe tine..( ma gandesc ca le pui pe spatarul de la scaun )..o camasa simpla merge in-todeauna ..recomand culoare inchisa ; negru....albastru inchis..gri...etc etc
La un asemenea moment..Revelion 2018..conteaza tinuta doar cand intri in resaurant....dupa....LOL.nimeni nu se mai gandeste la asa ceva....
Cel mai important este sa fi TU.
Daca pui : camasa...tricou..palton.sacou...pe tine si nu iti place..NU esti TU..si daca nu esti TU nu te vei simti bine acolo..
Daca esti insurat si ai nevasta ...crede..esti bine si in tricoul cu REAL MADRID
Intrebarea este : Vrei sa impresionezi pe cineva ? Sau esti doar TU ?
Gandestete cu multi dintre petrecareti nu o sa te mai vezi
Nu o sa mai conteze cu ce ai fost imbracat.

PS: Ca parere personala ....iti spun: Dute ..simntate bine ..bea mult cum bea toata lumea si vei vedea ca hainele vor fi ultima preocupare a ta in noaptea de Revelion....sau ca cineva isi va mai aminti cum ai fost tu imbracat...



 
Daca esti insurat si ai nevasta ...crede..esti bine si in tricoul cu REAL MADRID
Aici nu sunt de acord. Daca femeia este aranjata este normal sa fiu si eu. Acum 2 ani eram in spania chiar de revelion. In gasca a venit si amicul la unul din grup cu nevasta. Ea super eleganta si el imbracat in treinig si o geaca. Va imaginati cum arata.... plus ca nevasta lui era si buna foc.
Iti garantez ca oricare dintre voi ati fi vazut acest cuplu ati fi spus: Uite si prostul asta. Pai asa te imbraci baaa cand ai o fumeie ca ea?
 
Aici nu sunt de acord. Daca femeia este aranjata este normal sa fiu si eu. Acum 2 ani eram in spania chiar de revelion. In gasca a venit si amicul la unul din grup cu nevasta. Ea super eleganta si el imbracat in treinig si o geaca. Va imaginati cum arata.... plus ca nevasta lui era si buna foc.
Iti garantez ca oricare dintre voi ati fi vazut acest cuplu ati fi spus: Uite si prostul asta. Pai asa te imbraci baaa cand ai o fumeie ca ea?
Sunt persoane carora nu le pasa de eticheta. Sa zicem ca vine la tine la revelion dan bilzerian ... o sa-l critici ca vine in pantaloni scurti ? E o exagerare, dar nu toti vor sa fie la 4 ace, eticheta ce me-am pus-o de mult ca oameni cu aceste ocazii. Mergi imbracat cu ce vrei tu si sa te doara in _)_ de ce spun gurile de tine ... decat daca esti vreo celebritate locala si te vor afecta emotional criticile, nu ar trebui sa iti pese. Luati aminte de la atatea staruri care vin casual la evenimente deosebite fara sa le pese de critici, au venit s-au simtit bine, au plecat. Mai rau fac aia care fac eforturi sa arate exceptional si o dau in bara si dupa ce sunt criticati prin presa ii vezi dependenti de xanax sau mai stiu eu ce ... penibil ...
 
Fiecare se imbraca cum doreste si e treaba lui daca tine cont sau nu de ce spun altii.
Personal consider o lipsa de respect fata de femeia de langa tine, daca ea merge aranjata si tu ca un babalau in treining.
 
Aici nu sunt de acord. Daca femeia este aranjata este normal sa fiu si eu. Acum 2 ani eram in spania chiar de revelion. In gasca a venit si amicul la unul din grup cu nevasta. Ea super eleganta si el imbracat in treinig si o geaca. Va imaginati cum arata.... plus ca nevasta lui era si buna foc.
Iti garantez ca oricare dintre voi ati fi vazut acest cuplu ati fi spus: Uite si prostul asta. Pai asa te imbraci baaa cand ai o fumeie ca ea?
@AlexH ma refeream la fatul ca nu trebuie sa stea fortat cu haine pe el sa impresioneze pe ceva gagica ...daca merge cu colegi de la munca ..o camasa si blugi sunt perfecti...+ sotia
@Mariuselll ..daca esti insurat ..si sotia a spus ...auuuu..cand te-a vazut imbracat in hainele de revelion...nu iti mai face probleme..esti : WOW

Conteaza cu ce vi acasa ..nu cu ce mergi.;)
 
Eu sunt adeptul camasilor, si cred ca pentru tine e cea mai buna alegere, asta avand in vedere ca daca ai si un sacou peste chiar te vei simti putin ciudat.
Eu mai optam la zile de nastere chiar si pentru o camasa iar peste o bluza frumoasa.
Nah, acuma gusturile nu se discuta, dar iti recomand o camasa cu un aer elegant de culoare deschisa!pulover_don_luxury_london_4_.jpg
 
Iti trebuie o tinuta cat mai lejera...Camasa...bulgi...pantofi sport
Daca porti paltonul..nu mai pui sacoul...in felul acesta nu trebuie sa scoti doua haine de pe tine..( ma gandesc ca le pui pe spatarul de la scaun )..o camasa simpla merge in-todeauna ..recomand culoare inchisa ; negru....albastru inchis..gri...etc etc
La un asemenea moment..Revelion 2018..conteaza tinuta doar cand intri in resaurant....dupa....LOL.nimeni nu se mai gandeste la asa ceva....
Cel mai important este sa fi TU.
Daca pui : camasa...tricou..palton.sacou...pe tine si nu iti place..NU esti TU..si daca nu esti TU nu te vei simti bine acolo..
Daca esti insurat si ai nevasta ...crede..esti bine si in tricoul cu REAL MADRID
Intrebarea este : Vrei sa impresionezi pe cineva ? Sau esti doar TU ?
Gandestete cu multi dintre petrecareti nu o sa te mai vezi
Nu o sa mai conteze cu ce ai fost imbracat.

PS: Ca parere personala ....iti spun: Dute ..simntate bine ..bea mult cum bea toata lumea si vei vedea ca hainele vor fi ultima preocupare a ta in noaptea de Revelion....sau ca cineva isi va mai aminti cum ai fost tu imbracat...


Toata lumea merge elegant imbracata asa ca o sa optez si eu pentru o camasa . Sotia si ea o sa fie in rochie sau ma rog de ale ei. Acuma sa vad de care gasesc. Cred ca ceva mai inchis la culoare plus ca sunt tuns la ZERO + am si o mica barba ( nu ma barberesc ca mi se pare ca am fata de bebelus fara barba)
Sper sa fac o poza cum am fost imbracat sa vedem daca va place .
 
Asa cum a zis cineva mai sus, fiecare se imbraca cum considera si cum se simta bine, dar daca tii la imaginea ta ar trebui sa pui destul de mult accent si pe modul in care te imbraci. "Nu haina il face pe om" e o chestie care nu se mai prea aplica in zilele noastre.

Mie personal imi plac tinutele smart/business casual. Prefer sa imi iau haine mai scumpe (nu neaparat de firma), dar in care ma simt confortabil.
O pereche de pantaloni de bumbac, pe langa ca sunt de 10 ori mai aspectuosi decat o pereche de blugi, sunt si foarte confortabili.
Ex:
https://www.massimodutti.com/ro/bărbaţi/pantaloni/vizualizare-toate/pantaloni-casual-fit-din-bumbac-uni-c911166p7905061.html?colorId=802&parentId=7905062
https://www.massimodutti.com/ro/bărbaţi/pantaloni/vizualizare-toate/pantaloni-chino-slim-fit-uni-pima-c911166p8068025.html?colorId=829&parentId=8068186
https://www.massimodutti.com/ro/bărbaţi/pantaloni/vizualizare-toate/pantaloni-chino-regular-fit-c911166p8098501.html?colorId=829&parentId=8098517

Avantajul din punctul meu de vedere e ca tipul astia de pantaloni merg asociati foarte bine cu aproape orice camasa/bluza/sacou. Chiar si cu unele tricouri mai elegante.

Eu de revelion o sa am o tinuta in genul:
071423412b1a92c96cbe02eeaba6e893.jpg

Simplut.
Costume nu prea imi place sa port, decat in cazuri exceptionale.
 
Loading...
Back
Sus