Sfat Thumbnail mare la share link de youtube pe FACEBOOK

Mariuselll

Moderator
Membru personal
Moderator
VIP Club
Salutare. Cred ca multi ati incercat sa dati share pe facebook la un video de pe youtube din contul voistru si sa va apara imaginile alea micute. Apar asa cred ca din cauza lui FACEBOOK, ca sunt ******* si le este ciuda pe cei de la Google :)

Ei bine am sa va arat cum sa face-ti sa apara imagine mare , frumos . ( Asta se refera la cei care au clipuri pe youtube si vor sa le posteze pe facebook sa primeasca trafic )

1 . Pasul intai, intram in Studioul de creatie Youtube si intram la Manager Video.
2. Dam EDITARE pe un videclip care vream sa apara cu imagine mare pe facebook.
3. La Informatii si Editari dam pe SETARI AVANSATE si se deschide sub video niste setari. Acolo mergem la Optiuni de distribuire si debifam PERMITE INCORPORAREA. Dam SAVE.

4. Merge pe adresa de facebook la debugger URL : https://developers.facebook.com/tools/debug/
Aici introducem Linkul de la Videoul Nostru si dam DEBUG. Dupa asta o sa vedem cunm ne apare Imaginea cand dam share la video pe faceboo. Daca nu apare imaginea mare mai dam de vreo 2 ori pe SCRAPE AGAIN. Si GATA o sa avem o imagine mare la share pe facebook. Dupa merge-ti inapoi la video si bifati inapoi Permite Incorporarea.

Atasez si poze.

you.png

you2.png

you3.png

SPER SA VA FIE DE FOLOS
 
Cred ca ai salvat pe multi cu asta. Sa vedem daca iti da cineva o bere. :D
Nu cred :)
 
Loading...
Back
Sus