Texte de la oameni care ne reprezinta

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Am gasit acest text pe facebook.
Vreau sa cititi si sa postati mai jos daca considerati ca texul este ok sau nu.
Sunt foarte curios sa vad daca cineva vede ceva gresit in textul de mai jos.
Textul apartine unui politician Roman.

###############
Parlamentul va fi azi scena pe care coaliția PSD-ALDE își va etala un nou spectacol al strategiei lor hâde menite pentru a intimida și a controla. Plenul reunit va dezbate raportul Comisiei de anchetă cu privire la alegerile prezidențiale din 2009, un raport a cărei simplă citire scoate la iveală că afirmațiile și concluziile seamănă prea mult cu acuzațiile PSD-ALDE, despre Justiție, ce-i drept și aceasta cu multe abuzuri nesancționate. Așa cum am anticipat, rezultatul celor opt luni de activitate a acestei Comisii este un mare fâs politicianist din moment ce nu a putut dovedi implicarea DNA și SRI într-o așa-zisă fraudare a alegerilor prezidențiale din 2009. Dacă într-adevăr ar fi fost ceva în neregulă cu acel scrutin, atunci nu rămâne altceva de făcut, decât să modificăm legislația electorală, așa încât să nu mai discutăm vreodată despre fraude la vot.

Fără doar și poate, raportul va fi adoptat, după pofta artizanilor comisiei. A discuta în 2018, într-un stat european, despre fraudarea unor alegeri care demult și-au produs rezultatele, este doar o gogoriță fără finalitate, care produce efecte negative în plan extern.
Mai mult, PSD a reușit să ducă în derizoriu instituția comisiei de anchetă, transformând niște lucrări serioase într-un for parlamentar, într-un circ penibil. Și uite și de asta, Parlamentul este instituția cu cel mai mic nivel de încredere din partea românilor...
Pe cine mai interesează discuția despre alegerile din 2009?!
Toți cei din mediul privat se roagă împietriți să nu le mai vină guvernanților idei de modificare a legislației fiscale, iar restul așteptă sa vadă cu cât le scad salariile...

##################
 
Acesta e gresit.

Parlamentul va fi azi scena pe
Trebuia corect scris:

Parlamentul va fi azi pe scena
 

1.
Dacă într-adevăr ar fi fost ceva în neregulă cu acel scrutin, atunci nu rămâne altceva de făcut, decât să modificăm legislația electorală, așa încât să nu mai discutăm vreodată despre fraude la vot.
2.
Pe cine mai interesează discuția despre alegerile din 2009?!
3.
Așa cum am anticipat, rezultatul celor opt luni de activitate a acestei Comisii este un mare fâs politicianist din moment ce nu a putut dovedi implicarea DNA și SRI într-o așa-zisă fraudare a alegerilor prezidențiale din 2009.
4.
A discuta în 2018, într-un stat european, despre fraudarea unor alegeri care demult și-au produs rezultatele, este doar o gogoriță fără finalitate, care produce efecte negative în plan extern.

Aceste randuri vin din partea unui parlamentar care ar trebui sa ne reprezinte si care se lauda peste tot ca lupta pentru justitie si adevarat.
Sa declari asa ceva mi se pare grotesc mai ales din pozitia in care este.
 
Loading...
Back
Sus