Test cautare pe google

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Zilele acestea am tot facut ceva research pe google sa vad competitorii pe cateva keyword. Am observat ceva ciudat si as vrea sa testeati si voi sa vedem daca aveti aceleasi rezultate.

Testul nu e de bine si din greseala am dat de el. E posibil sa fie doar local a mine si daca nu este, atunci e rau de tot.
Nu am reusit sa verific si pe alte surse sa vad daca si-a schimbat pozitia si in alta parte sau doar la mine.

Deci cautam sa vad cine sunt competitorii. Am executat la multe cautari si am intrat pe 3 site-uri, ar cautarile au fost in decurs de 2 zile.
Aseara am vazut ca pe keyword respectiv cei 3 disparuse de pe prima pagina si cu cat dadeam mai multe click cu atat se ducea la vale.
Am zis ca este o coincidenta, asa ca am cautat un alt keyword la imtaplare si apoi click, cautat iar click, bine click nu la fiecare minut sau secunda, ci la intervale de 1-2 ore aproximativ, oricum in 24 ore au fost peste 20 click pe acel url.

Surpriza, site respectiv sa dus in jos, deci nu a fost doar o simpla concidenta.

E bun de testat sa vedeti daca aveti aceleasi rezultate si daca puteti verifica cu surse externe pentru a vedea daca pe general si-a schimbat pozitia ar si super. Si daca isi schimba, atunci pentru oricine este foarte usor sa te arunce pe ultima pagina in google.

Dupa cum am spus e posibil sa fie la mine.
 
Tocmai ce a fost un update de la google zilele astea
 
Loading...
Back
Sus