Tesco Bank și problemele cu ei

Ove

Active Member
Registered
Full Member
Salut,Luni am trimis un laptop din Romania in Anglia,am primit un mail de la Tesco Bank cu toate informațiile și așteptau confirmarea mea de punere a pachetului la curier pentru că suma de la respectiva persoana sa mi Intre în cont,după 5-6 mailuri cu diferite confirmări și date de care au avut nevoie azi primesc următorul mail
Se pare că au debitat suma de 4000 lei și eu trebuia să primesc 3000 lei..citiți mailul și veți înțelege,cum vi se pare? Este un scam sau ce sa fac?
 
Pot spune ca am patit anul trecut tot cu un laptop pe care am vrut sa il vand pe olx,ma contactat cineva si mi-a dat o adresa sa pun laptopul si cica el a pus banii la o banca si se vor debloca in momentul in care laptopul ajunge la el,bineinteles ca era țeapă,asa ca ai mare grija :)
 
Asta e teapa curată. Nu ti-a spus sa trimiteți doar cu o firma anume???
Si aici se fac din astea. Unul a patit cu o mașină.

Dovezi de plata se fac usor, era unul pe aici care le facea bine de tot, reale si aia de la banca credeau ca sunt reale.
Aveți grijă.
 
Pot spune ca am patit anul trecut tot cu un laptop pe care am vrut sa il vand pe olx,ma contactat cineva si mi-a dat o adresa sa pun laptopul si cica el a pus banii la o banca si se vor debloca in momentul in care laptopul ajunge la el,bineinteles ca era țeapă,asa ca ai mare grija :)
Exact asa a fost..cu un laptop
Nu reușesc să atașez mailurile,..asta este.. atenție mare tuturor! Din greșeli învățăm,m a costat un laptop de 1500 euro
 
Loading...
Back
Sus