Terorismul dus la extrem in Anglia

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Ceea ce se intampla in Anglia este incredibil unde oricine poate fi acuzat pe nedrept de terorism.

Cazul de mai jos te va lasa fara cuvinte si chiar te va face sa razi cu hohote, asta daca nu esti Tu cel implicat.

Un tip merge la o cafenea care avea terasa afara sa bea o cafea. Dupa ce termina, merge sa plateasca si pleaca. Din greseala, fara sa vrea isi uita rucsacul la masa unde a stat. Dupa cam o ora isi da seama ca nu-l mai are si se intoarce sa vada daca il mai gaseste. Cand ajunge la cafenea vede o gramada de politie, brigata antiterorism, echipa care dezamorseaza bombe, adica toate institutiile statului.

Nu stiu cui a spus ca si-a uitat rucsacul la cafenea ca imediat a venit politia si l-a arestat sub acuzatia de terorism si atentat cu bomba.

Fara sa vrea omul nostru a ajuns terorism si chiar daca acuzatiile impotriva lui vor fi retrase tot va ramane in baza de date cu persoanele acuzate de terorism.
Asa ca aveti grija dragii mei unde mergeti, ce faceti cu bagajul, mai ales daca va aflati in aeroport, autogara, statie de tren sau metrou. In cateva minute fara sa vreti puteti ajunge terorist si desigur arestat.

Dupa cum stiti cu totii in majoritatea tarilor cei care sunt acuzati de terorism nu beneficiaza de pactul pentru drepturile omului de la geneva. Adica statul poate face orice vrea cu tine, poti sta inchis fara judecata pe un termen nelimitat si chiar supus torturii.
 
Ce a fost in Germania de revelion e doar un inceput !
Am ramas crucit de cele intamplate in Germania. Daca faceam noi asa ceva in tara lor, imediat ne taia capul in piata publica.
 
Hai sa ne intelegem ... noi ... bulgarii ... stam in gat ca am impanzit europa ... ei ce au vrut sa faca cu siria ?! Sa aduca forta de munca ieftina .. pe bani putini ca romanii si altii au invatat cum sta treaba ce au zis ... stai ca avem o solutie .. Merkel ia chemat tocmai de asta dar uite ca nu sa gandit ca 80% din cei chemati oricand pot distruge !!
 
Am ramas crucit de cele intamplate in Germania. Daca faceam noi asa ceva in tara lor, imediat ne taia capul in piata publica.
Hai sa ne intelegem ... noi ... bulgarii ... stam in gat ca am impanzit europa ... ei ce au vrut sa faca cu siria ?! Sa aduca forta de munca ieftina .. pe bani putini ca romanii si altii au invatat cum sta treaba ce au zis ... stai ca avem o solutie .. Merkel ia chemat tocmai de asta dar uite ca nu sa gandit ca 80% din cei chemati oricand pot distruge !!
Defapt, in opinia mea, ei fac asta aici fiindca le permitem (as in, fiindca odata ajunsi aici, nu le oferim "pedeapsa divina" vinovatilor, adica sa fie ucisi de o femeie, daca nu ma insel. Din cate stiu, la ei, a fi ucis de o femeie inseamna a iti fi refuzat dreptul la a ajunge in Rai.)

Nota: Nu sunt pentru a ucide islamistii, dar sunt de parere ca, pentru a intra in UE, ei ar fi trebuit triati. Mai exact, paziti de armata pana cand ar in fi incadrati in anumite `standarde de coexistenta`, precum sa stie limba, sa fie dornici sa munceasca pentru familiile lor si sa nu vrea sa ucida alte persoane. Si chiar si asa, intr-o luna sa fie acceptati doar un anumit numar de cetateni pentru a fi (re)inscrisi pe piata muncii, in timp ce toti ceilalti s-ar intoarce la a studia si la a practica agricultura. Desigur, pentru ca unii au telefoane, le-ar trebui curent si niste becuri, ca sa poata citii si seara si dimineata. Iar de acolo, cei care reusesc sa invete suficient de bine ori limba tarii respective, ori o engleza (ori franceza, ca cica e o limba oficiala a UE, dar nu recomand), precum si sa fie apti de munca, ori sa fie alte persoane care sa garanteze pentru ele (gen: imi scot fratele care nu stie limba, dar asta fiindca am vorbit cu patronul si o sa avem acelasi job, in acelasi timp si spatiu, iar eu imi iau angajamentul ca el nu o sa creeze probleme si ca o sa il ajut sa invete limba), iar cursurile de limba, pentru imigranti, sa fie gratuite (ca doar aduc forta de munca) si sa se faca in prezenta armatei (sa se asigure ca profesorilor nu li-se intampla nimic; cativa sniperi 24/7, iar in clasa un soldat cu o mitraliera, masca de gaze si grenade lacrimogene grenade luminoase si la arma o lanterna palpaitoare, sa ii orbeasca pe cei ce se impotrivesc). Nu, nu este prea mult, doar standardul de securitate intr-o tara "normala" (spre exemplu: Rusia, China, Japonia).
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus