Telefon 3Gb RAM, 6Core. 32GB ROM, 16MB Camera, doar 149$

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Ce spuneti de aceasta configuratie la telefon?


Crezi ca isi merita banii?

Oferta este limitata la acest pret. Daca se cumpara pentru revanzare, se poate scoate un profit de minim 50% din valoarea lui. Pretul actual este de 635.9 Ron cu livrare gratis. Se poate vinde fara probleme cu 10 milioane.

Daca sunteti interesati sa comandati, click aici.
 
nu cred pe cineva in stare sa dea 10 milioane pe xiaomi...
nici macar 635. Romanii se sperie de telefoane chinezesti. Adu-l in Romania si scrie pe el Allview si atunci il poti vinde cu 10 milioane.
 
Când îți ajunge să postezi o recenzie despre cum se mișcă :)
 
  • Like
Reactions: J.D
Când îți ajunge să postezi o recenzie despre cum se mișcă
Voi posta cu siguranta si sper sa ramana acelasi pret.
Are 3Gb RAM deci cred ca se va misca bine. Sunt curios la baterie.
 
Majoritatea telefoanelor chinezesti tin ~1 an. Am avut nenumarate replici cumparate de pe Aliexpress (de S3,S4,S5,S6, iPhone). La majoritatea "moare" touchscreen-ul sau bateria.
Specificatiile sunt reale doar pe jumatate, in sensul ca daca scrie ca are 4Gb RAM si 32Gb ROM, de fapt are doar 2GB RAM si 16GB ROM.
Per total telefoanele sunt ok. Chiar daca tin ~1 an. Majoritatea ne plictisim de acelasi telefon dupa 1 an si il schimbam.
 
Majoritatea telefoanelor chinezesti tin ~1 an. Am avut nenumarate replici cumparate de pe Aliexpress (de S3,S4,S5,S6, iPhone). La majoritatea "moare" touchscreen-ul sau bateria.
Specificatiile sunt reale doar pe jumatate, in sensul ca daca scrie ca are 4Gb RAM si 32Gb ROM, de fapt are doar 2GB RAM si 16GB ROM.
Per total telefoanele sunt ok. Chiar daca tin ~1 an. Majoritatea ne plictisim de acelasi telefon dupa 1 an si il schimbam.
Hai sa nu comparam totusi replicile create de companii random cu telefoanele originale create de companii care chiar se straduiesc.
Eu cred ca vor da 1000 ron mai ales cand vad specificatiile si cum functioneaza.
Incearca tu sa-l vinzi in RO si sa ne descrii "experienta" ...
 
Asta nu e replica ci original de la xiaomi.
Faza la replici in general care nu o inteleg majoritatea e ca nu adauga pretul de brand. Personal ma intereseaza specificatiile si mai putin firma. Nu cred ca am cumparat ceva in viata mea pe baza de brand.
Muncesc pentru bani si incercat sa cumpar ceva de care am nevoie si imi statisface nevoile. Nu ma intereseaza sa am un nume in buzunar.
Sunt unele replici unde au 4-8Gb spatiu dar OS ocupa peste 60% plus uneori consumul de RAM este ceva mai mare.
Per total sunt ok, mai ales daca nu vrei sau nu iti permiti sa arunci 800 euro pe unul de marca.
Aici spre exemplu multe telefoane se vand fara nici o marca si tot ce conteaza este pretul de vanzare. Atat timp cat poti tine pretul intre 120-200£ le vinzi fara probleme.
Acesta daca e ok il pot vinde fara probleme cu un profit de 30-50£ pe bucata.
 
culori spalacite, in interior vede foarte slab.
Nu toate sunt asa. Ma repet, eu sunt consumator de produse din china atat pentru uz personal cat si pentru resell. Anul trecut am cumparat o clona samsung cu 60£ si pot spune ca face niste poze super.
Sunt si altele care fac poze HD dar la rezolutie mica si de asta cand le pui pe TV sau un display mare nu arata asa bine.
 
Daca nu te intereseaza camera la un telefon poti merge linistit pe chinezarii, toti folosesc aceeasi camera, culori spalacite, in interior vede foarte slab.
Nu e adevarat ce zici. Si eu mi-am luat de pe Aliexpress un Bluboo Maya si merge Exceptional, nu am nici o problema cu el, nu se blocheaza, pozele ies foarte bine etc etc etc.
Dar.. sunt si de care zici tu....
 
Tocmai am fost auntat ca telefonul a fost pus la posta.
7fd10d96cb1c4e7682e23993452c96db.png

0406a61cb8de4ce181c797c6f98c95d5.png

Voi face un alt update in ziua cand ajunge.
 
Datele de livrare sunt pe UK sau pe Romania? Sunt curios de costurile vamale.
 
Curios ca la noi in oras astia de la vama te cheama la ridicarea coletului cu factura de la pay pal pentru a justifica costul. Banuiesc ca la pretul asta se plateste si taxe vamale, asta la noi in Romania.
Oricum una peste alta tinand cont de specificatiile scrise de cei de la Aliexpress, un telefon foarte bun cu un procesor hexa core si cu o baterie foarte buna de 4000mAh, care cu siguranta face toti bani. Detin un s6 Edge si bateria de 2600 mAh nu prea face fata. Iar referitor la pret nu mai vorbim.
 
Ultima editare:
Eu si cand comandam in Romania, coletul imi ajungea acasa fara sa platesc nimic in plus. Singuri care te pun sa platesti extra sunt cele care livreaza rapid, dhl, ups, ems, cel putin asta e experienta mea.
Telefonul e cumparat de pe magazinul oficial xiaomi de pe ali.
Deaja am 12 comenzi la telefon pentru 180£. Cu siguranta dupa ce vor vedea unul live, numarul la comenzi va fi mai mare.
 
A facut 14 de zile de la comanda si cred ca a ajuns foarte repede.
1. aici aveti un scurt video facut cand l-am desfacut : Telefon 3gb ram

2. telefonul este super si se misca foarte rapid
3. instalarea este usoara si iti ofera si propriul cloud si acces la mai multe theme si apps separat de google play
4. pentru cei care se temeau ca nu vine cu google play, va anunt ca are
5. telefonul are optiunea de font xxl care este foarte utiliza pentru persoane care nu vad prea bine. Acest lucru m-a convins sa cumpar unul si pentru mama. Tot textul pe orice app este destul de mare sa vada si sa inteleaga fara sa stea cu ochii aproape de telefon
6. are propriul sistem de find my phone, dar poate fi folosit si cel de la google
7. pozele arata super, foarte clar si asta cu setarile default, fara sa umblu prin ele
8. video are o claritate bestiala pot spune
9. sistemul audio este la fel foarte bun, se aude foarte tare fara casti si cu casti se aude bestial
10. are optimizator pentru baterie, asa ca e bun pentru a salva sau inchide app care consuma
11. fingerprint nu am testat inca, dar e inclus in telefon

Per total este un telefon super la un pret foarte bun. Daca vrei un telefon bun si nu te intereseaza brand ca apple, samsung, atunci acesta este cel potrivit.

Recomand din toata inima acest telefon.
Cred ca si cele peste 17000 de comenzi livrate spun destul. Daca il vreti, click aici.
Acest telefon aici in UK, cu aceste specificatii nu as putea sa-l cumpar sub 400£, oricat as incerca, iar eu am dat 167$ cu transport inclus.
 
nu cred pe cineva in stare sa dea 10 milioane pe xiaomi...
nici macar 635. Romanii se sperie de telefoane chinezesti. Adu-l in Romania si scrie pe el Allview si atunci il poti vinde cu 10 milioane.
Cod:
http://www.pcgarage.ro/smartphone/xiaomi/redmi-note-3-pro-hexa-core-snapdragon-32gb-3gb-ram-dual-sim-4g-grey/
iote ca dau romanii
 
Loading...
Back
Sus