Teapa George Stavarache a.k.a Valentina95

@Nidweb nu sunt agresiv , eu am trimis dovada de inca 2-3 saptamani. Doar ca mi-se pare ca sunt luat in bataie de joc, defapt chiar sunt... si este enervant si fustrant ... dar intr-un final... cum a fost si pe arenaweb tepari au inchis forumul ... aici se intra in cardasie cu ei ... si se pare ca si acest forum probabil va avea aceasi soarta.
Pana la urma nu imi da nimeni banii inapoi... asta este mergem mai departe
 
Arata dovezi publice aia .. atat te rog ! Mi.ai adus niste acuzatii fara dovezi .. nici eu nici el nu am dat tepe de 940 ron sau alte tepe ! De cand lucrez in social media si vand diferite pachete toata lumea a fost super multumita .. am lucrat cu nume mari , artisti ai romaniei pacat ca trebuie sa ramana confidential la rugamintea lor
 
Pai nu mai este confidential ca le-am dat eu mailuri :))). Prost sunt ... am o pagina de 420.000 like-uri si nu am postat acolo ce zice individ asta ca vinde/vandut la x nume :))) Buna idee mi-ai dat. Revin
 
Sincer nu inteleg ce vrei sa zici .. Dalia Ciubuca sau la cine te referi tu nu era confidentiala .. sunt nume mult mai mari cu care lucrez si totul este confidential ! Fii mai explicit ca nu am inteles ce ai scris mai sus !
 
Pentru mine este personal. Banii nu ii mai vad ... dar de razbunat tot ma razbun :) o sa ii pun toti clienti in cap , si am sa spun oriunde pot ce fel de om este si cat de tepar infect este. Apropo georgele in mod normal orice client este confidential.
 
Buna intrebare @Mihai Chivu si de pe seopedia? La momentul acela nu am putut nu eram in romania si ii platisem din contul romanesc ulterior eu am ajuns in tara dupa 7 luni ... am mers si mi-sa spus ca este cam tarziu ... ( Mai ales ca platile nu se faceau pe numele lui , el oferea de fiecare data un iban al altei persoane ) iar la detalii la plata eu am scris facebook ..... invatatura de minte sa mai platesc in avans vreodata etc... oricum mai devreme sau mai tarziu o va comite iarasi. Am sa astept si am sa savurez momentul atunci.
P.S Pana atunci i-am contactat clienti ( le-am scris un e-mail frumos cu cine este defapt George Stavarache a.k.a mai nou George Ianca ... nici el nu stie ce nume mai are ) Si acum lucram la o postare sa o pun pe paginile mele.
Eu opresc discutia aici , sunt moderatori si admini ce trebuie sa isi bata capul cu el nu eu.
 
Nu sunt eu persoana de care vorbesti si nici George Stavarache .. asta e clar ! Noci eu numai zic nimic .. poti sa scrii orice doresti clientilor mei . Ei stiu deja cu cine lucreaza .
 
Ai fost dat de gol de N ori mai inceteaza dracului ca ne jignesti inteligenta.
 
Eu vreau doar dovezi .. tu printr-un username incerci sa ma ataci ! Arata-ti adevarata identitate .. arata dovezile pe care presupui ca le ai ! Atat imi doresc .. dovezi . Iar pentru ceilalti useri vreau sa va spun ca nu am dat teapa nimanui , nici lui , nici cu 940 ron , nici clientilor mei ! Singura greseala a lui George a fost una de acum cativa ani cu 13 euro sau dolari cand a vandut o pagina de fb .. atatt !
 
Era asa liniste si ai aparut tu @Kaali .
Cred ca esti unul userii vechi care a facut mereu scandal aici. Vei primi Ban numai pentru activitatea din acest topic, nu avem nevoie de useri ca tine pe aici.
Cat despre vechile sanctiuni, au fost pentru limbaj si comportamant.
Imediat cum te-ai inregistrat aici pe forum mi-ai dat un PM cu link catre o postare tot de aici.
Cand acuzi pe cineva de teapa/scam trebui sa aduci dovezi lucru care nu s-a intamplat.

Cat despre userul in cauza @Valentina95
Daca cosiderati ca merita ban, postati mai jos.
Daca e cineva care a facut tranzactii cu acest user sa imi trimita adresa de e-mail la plata prin paypal sau numele la plata prin banca. Daca acestea sunt aceleasi cu George Stavarache, atunci primeste ban automat.

Acum cateva zile am avut o discutie pe tema asta cu moderatorii pentru a decide ce facem cu acest user. Am zis ca pentru moment sa vedem cum decurg lucrurile.

Legat de nepotisme.
Cine intra periodic pe forum, stiti ca am au fost banati 3 useri care aveau VIP si descoperiti ca au dat teapa. Deci acest statut nu te salveaza de nimic.

Despre teapa.
Roforum nu poate fi tras la raspundere pentru neatentia fiecaruia atunci cand se face o tranzactie. Sunt multe forumuri unde poti face tranzactii.
 
@Kaali a fost cam vehement in afirmatii si nu cred ca asa se rezolva o problema dar trebuie verificate afirmatiile lui pentru a nu creea senzatia ca roforum protejeaza "teparii". Un vizitator nou care vede acest topic isi pune multe intrebarii si nu cred ca @AlexH este persoana care sa se preteze la asa ceva. Poate ca ar fi mai bine ca inainte sa apara un post la sectiunea vanzari sa fie verificate toate servicile inclusiv modalitatea de a oferii acele servicii, asa cum se face pe marile forumuri de afara!
 
Poate ca ar fi mai bine ca inainte sa apara un post la sectiunea vanzari sa fie verificate toate servicile inclusiv modalitatea de a oferii acele servicii, asa cum se face pe marile forumuri de afara!
Da... si e buna ideia, dar necesita mult timp si implicare.
De asta am redus cat am putut de mult activitatea comerciala pe forum pentru a evita astfel de situatii.
@Kaali a fost cam vehement in afirmatii si nu cred ca asa se rezolva o problema dar trebuie verificate afirmatiile lui
A fost din prima zi si comportamentul lui seamana userul @Cultura care stim ca a fost prezent cu mai multe usere pe forum si mereu la fel. Poate este tot el si sub acest user.
De asta am cerut userilor care au facut tranzactii cu Valentia95 sa imi trimita info.
Roforum este pentru ajutor si nu pentru tranzactii.

Plus este de asteptat ca atacuri de gen se vor intetii pentru a discredita roforum.

Am spus mereu ca un internet mai sigur il facem impreuna si nu doar eu singur. Cand esti inselat deschide topic, prezinta dovezile, pentru ca toata lumea sa afle.
Problema este ca nu toti care sunt inselati deschid topic aici sau in alta parte.

Nu toata lumea este la fel si trebuie sa dam o sansa la fiecare. Doar pentru ca X este rau nu inseamna ca si Y este la fel, asta pana la dovada contrarie.
 
Saracutul de el, o pierdut bani pe net!
E genul de om care lucra pe minimul pe economie si sa jucat cu banuti online! Aici e ca si la pacanele, bagi si nu mai sti daca scoti, regula e simpla maintai bagi!
Oameni ca tine n-o sa faca bani niciodata pe internet, chitrele care se vaicaresc de parca pe cineva intereseaza ca tu ai luat teapa. Sfatul meu este sa te lasi de mediul online, dute la munca , acolo ai painea asigurata, mai faci o suplimentara , ajungi la batranete si o sa ai pensie!
 
Am postat si eu pe forum aici faptul ca vreau sa cumpar traffic din FB.

M-a contactat @Valentina95 , care mi-a facut o propunere de a-mi trimite traffic printr-o metoda dubioasa care eu banuiesc ca e un rat. Nu am comentat, am trimis banii pe un paypal ce avea o adresa de mail continand numele Stavarache George , dar mi-a facut refund pt ca intrasera banii in pending, probabil de la cate dispute a avut. Am trimis apoi banii prin transfer bancar. In loc de 20K vizite am primit cu chiu ,cu vai, 6458 vizite.... si omul nu mai raspunde de 5 zile, desi imi citeste mesajele.

Asteptam macar sa raspunda si sa spuna ca nu se mai poate, i s-a stricat metoda, sau ceva.

Mare atentie la @Valentina95 a.k.a Stavarache George ,omul chiar e neserios.
 
Hmmmm, imi spun doar opinia personala.Sunt sigur ca , exista nepotisme in aceasta comunitate, personalul poate fi selectiv pana la urma.o alta afirmatie , imi plac dovezile ca sa fiu corect Dar cine a deschis acest topic cu siguranta nu la facut din cauza plictiseli, o samanta de adevar este ...chiar daca nu sunt dovezii.Stiti bine si voi asta domnilor mai ales cei care aveti experienta in acest domeniu. In timp ce acest tip George Stavarache aici vinde produse benefice , prin alte parti ofera minijoburi la persoane pentru comentari de genul :copy paste:
Salut ofer 0.25$ pentru 2 recomandari / 2 pagini facebook , textele le ofer eu , daca aveti mai multe conturi platesc pentru fiecare ! Plata paypal ! Am nevoie de 100 !
PM sau skype : george.stavarache !

Sau am vazut ca are si dovezi de plata de la adnow in valoare de peste 13.000 usd .

Dar cum se spune exista doua optiuni.
Una este de a parasi comunitatea cu acel user name si nu sti exact cand se va intoarce .dureaza ceva pana il prinzi.

A doua variata poate sta in comunitate dar sa aibe interzis la vanzari .

Oricum imaginea lui i sa patat ,la fel sa o luam si pe cea buna..mereu va fi si putina buleala ma refer proasta calitate pe un pret mic si lucru la negru..mintea trebuie folosita ...la fel aveti o gramada de alti membri care prin alte parti sunt banati pentru tepe ,dar asta este o alta poveste care nu ma intereseaza pe mine personal.Exact cum spunea cineva mai sus :si puscariasi au dreptul la integrare in societate.
Domnilor acum cu toata stima va spun si cunoasteti si voi foarte bine .Ai luat teapa ,!? Este vina ta.. sper sa nu iei a doua oara nu suport pe forumuri astia de promoveaza agresiv pe forum.Cel mai bine este sa fi anonimat ,nimeni sa nu stie cine esti ce invarti.lumea trebuie sa inteleaga conceptul de mesaj civic(informatia este puterea) .etc etc as putea tasta inca doua zile pe aceasta tema... nu am postat sa arat cu degetul nu acuz pe nimeni.aceasta postare ajuta persoanele la inceput de drum. Numai bine ,salutari .
 
Loading...
Back
Sus