Te-ai casatori in această biserică ?

asta nu este biserica .. ci un loc de adunare pagan as putea spune..
e cam greu cu spiritualitatea.. nu ai cum sa o intelegi si nu poate fi explicata .. ci doar simtita.
Este o forta imensa si pentru a putea fi inteles as spunea una psihologica .
Insa nu are nici o treaba cu psihologia.. este ca si cum ai spune ca un om foarte destept poate prin inteligenta lui ca o anumita femeie sa se indragosteasca de el.
Dumnezeu este iubitre..
Iubirea nu poate fi inteleasa si nici explicata .. la fel si cu Dumnezeu.
Nu am intrat in polemici religioase pentru ca nu este scopul meu acesta si nu am cum sa va trezesc in acest fel.
Din punctul meu de vedere nu cred ca exista om pe acest pamant ..indiferent de inteligenta si cunostintele lui sa ma puna in dificultate sau sau asa cum spunea cineva odata sa aibe 1-0.
Dumnezu nu poate fi explicat .. el se simte ..
Sunt unele persoane de pe acest forum care l-au simtit in viata lor .. iar alte persoane care care simt ca este mai bine sa creada decat sa nu,
Ei bine cu riscul de a fi considerat nebun ,, eu L-am intalnit personal
 
Ultima editare:
asta nu este biserica .. ci un loc de adunare pagan as putea spune..
e cam greu cu spiritualitatea.. nu ai cum sa o intelegi si nu poate fi explicata .. ci doar simtita.
Este o forta imensa si pentru a putea fi inteles as spunea una psihologica .
Insa nu are nici o treaba cu psihologia.. este ca si cum ai spune ca un om foarte destept poate prin inteligenta lui ca o anumita femeie sa se indragosteasca de el.
Dumnezeu este iubitre..
Iubirea nu poate fi inteleasa si nici explicata .. la fel si cu Dumnezeu.
Nu am intrat in polemici religioase pentru ca nu este scopul meu acesta si nu am cum sa va trezesc in acest fel.
Din punctul meu de vedere nu cred ca exista om pe acest pamant ..indiferent de inteligenta si cunostintele lui sa ma puna in dificultate sau sau asa cum spunea cineva odata sa aibe 1-0.
Dumnezu nu poate fi explicat .. el se simte ..
Sunt unele persoane de pe acest forum care l-au simtit in viata lor .. iar alte persoane care care simt ca este mai bine sa creada decat sa nu,
Ei bine cu riscul de a fi considerat nebun ,, eu l-am intalnit personal
Era o intrebare simpla : Dacă te-ai casatori in această biserică WeeD ?
Eu unul Da..de ce nu.. toată lumea va fi vesela la slujbă...și fac pariu că îmi vor veni mai multi la această biserică ,decât la una ortodoxă.. preotul va fi cel din video de mai jos :)))

 
Era o intrebare simpla : Dacă te-ai casatori in această biserică WeeD ?
Eu unul Da..de ce nu.. toată lumea va fi vesela la slujbă...și fac pariu că îmi vor veni mai multi la această biserică ,decât la una ortodoxă.. preotul va fi cel din video de mai jos :)))

Atunci cand te duci cu iubirea vietii tale la biserica in ziua nuntii.. te duci pentru a face un legamant cu persoana iubita in fata lui Dumnezeu, sa va jurati iubire vesnica la bine si la rau.

Acel legamant trebuie sa fie ceva sacru.. si sa crezi in el .

Insa ce se intampla defapt cand merge lumea la biserica in ziua nuntii?
Sau ce se intampla cu oamenii care se casatoresc.. barbatul vede in femeie doar un obiect de *utut iar femeia vede in barbat doar ceva folositor .
Nu mai exista iubire .. exista doar interes..

Clipul pe care l-ai promovat are ceva ce te atrage.. este o ispita .. si oamenii vor fi tentati sa recurga la asa ceva.
Din pacate este o capcana.. va fi o placere doar pe termen scurt. Pe termen lung adevarul va iesi la iveala .. femeia va constientiza ca este doar un obiect ..iar barbatul de asemenea .. se va recurge la alte "placeri" .. alcool, droguri, inselarea partenerului.. si cum ai spus mai sus divort.
Din pacate lumea priveste mai cu emapatie doaa persoane de acelasi sex ..care se *ut in cur decat un om care merge la biserica sa se roage sau sa faca un legamnt sacru cu persoana iubita.

Din pacate lumea priveste mai cu emapatie doaa persoane de acelasi sex ..doi barbati de exemplu care se casatoresc si infieaza un copil.. Este ceva normal? veti spune Daaa.
Este ceva normal sa iti intoxici corpul cu canabis ? Veti spune Daa

Traim intr-o lume in care suntem tampiti din pacate cu voia noastra. Pur si simplu refuzam sa vedem realitatea..adevarul.
 
Decât un preot Pomohaci.....mai bine un preot WeeD.
De ce trebuie sa generalizam.. daca un preot e nebun nu inseamna ca toti sunt la fel.. nu trebuie sa generalizam .. exact aici este manipularea .. oamenii toti arata un exemplu prost si ti cred ca toti sunt asa.. insa nu este adavarat,, ceeea ce voi nu stiti in marea majoritate a bisericilor se fac slujbe in anumite zile de dimineata pana a doua zi dimineata.. si daca ati vrea macar sa va duceti sa vedeti adevarul .. acei preoti slujesc si se roaga pentru intreaga romanie .. pentru intreaga lume .. iar voi ii judecati si spuneti ca face rau .
De ce spun aceste lucruri .. pentru ca cei car nu sunt bine informati cred ca tot preotii sunt la fel .. insa marea majoritate se roaga pentru voi ,, iar voi ii batjocoriti si promovati drogurile.. mai tarziu cand veti avea copii ..iar daca vreo unul dintre ei va apuca aceste drumuri ale pierzaniei.. pe cine o sa mai judecati.. probabil pe ei ..ceea ce este un mare pacat.
 
De ce trebuie sa generalizam.. daca un preot e nebun nu inseamna ca toti sunt la fel.. nu trebuie sa generalizam .. exact aici este manipularea .. oamenii toti arata un exemplu prost si ti cred ca toti sunt asa.. insa nu este adavarat,, ceeea ce voi nu stiti in marea majoritate a bisericilor se fac slujbe in anumite zile de dimineata pana a doua zi dimineata.. si daca ati vrea macar sa va duceti sa vedeti adevarul .. acei preoti slujesc si se roaga pentru intreaga romanie .. pentru intreaga lume .. iar voi ii judecati si spuneti ca face rau .
De ce spun aceste lucruri .. pentru ca cei car nu sunt bine informati cred ca tot preotii sunt la fel .. insa marea majoritate se roaga pentru voi ,, iar voi ii batjocoriti si promovati drogurile.. mai tarziu cand veti avea copii ..iar daca vreo unul dintre ei va apuca aceste drumuri ale pierzaniei.. pe cine o sa mai judecati.. probabil pe ei ..ceea ce este un mare pacat.
Nu promoveaza nimeni drogurile. A fost o simpla intrebare daca te-ai casatori in aceasta biserica. Tu ai venit cu alte argumente cand puteai spune Da sau Nu simplu.
Si de preoti/calugari etc etc... Pomohaci e mai cunoscut , dar recent un popa, epicopic sau ce functie a avut de la mine din zona a fost demis tocmai pentru ca dragoste cu alt popica . Au fost prinsi . De astia nu se stie ca nu sunt cunoscuti. dar eu cred ca e CONCURS la preotii astia. Care e pe invers sau pedo.... ocupa postul.
Nu ma cert cu tine ca esti credincios. Treaba ta dar e si treaba noastra ce credem despre....
 
Pai si ce vrei? Sa ma duc sa i caut la cur sa vad care e bun si care e rau?
Te rog sa te uiti la titlul acestui post..unde scrie asa:
Te-ai casatori in aceasta biserica ?
Si acuma uitate la postarile tale...( nu am nimic cu ele)..dar cine " generalizeaza"
Eu intreb daca te-ai casatori in o biserica ca acolo..si tu imi spui ca l-ai intalnit personal...ok..bravo tie ...dar iti spun..ca tu generalizezi.
 
Pai si ce vrei? Sa ma duc sa i caut la cur sa vad care e bun si care e rau?
Te rog sa te uiti la titlul acestui post..unde scrie asa:
Te-ai casatori in aceasta biserica ?
Si acuma uitate la postarile tale...( nu am nimic cu ele)..dar cine " generalizeaza"
Eu intreb daca te-ai casatori in o biserica ca acolo..si tu imi spui ca l-ai intalnit personal...ok..bravo tie ...dar iti spun..ca tu generalizezi.
Ceea ce ai aratat tu nu este biserica.. Ei se intituleaza biserica insa nu este biserica.. nu dezinforma.. din 1000 de persoane sau cati intra pe acest site sunt mari sanse ca cel putin unul sa fie tentat sa fumeze canabis.. si nu este deloc ok ..cu acest gen de postari.. si trebuie sa existe o balanta..
Tu ai inteles ..sau stii macar de ce merg mirii la biserica?
 
1.imi permit, nu imi inchide nimeni gura,probele asupra celor care fac valva in presa in ultimile luni sunt 100% autentice, poate nu vrei sa le vezi
2. ai dreptate nu toti sunt la fel, dar reprezinta aceeasi institutie, de ce nu ii dau afara ?
 
1.imi permit, nu imi inchide nimeni gura,probele asupra celor care fac valva in presa in ultimile luni sunt 100% autentice, poate nu vrei sa le vezi
2. ai dreptate nu toti sunt la fel, dar reprezinta aceeasi institutie, de ce nu ii dau afara ?
Este ca si cum ai spune ca daca pe acest forum unul sau 2 membri sunt tepari .. ai spune ca intreaga comunitate este oameni care trag tepe ..si nu este deloc asa.. Si sunt tepari pe forum poate chira mai multi de .2. ti-ar place ca tu ca mebru roforum sa apari ca tepar?
Inca o data este lipsa de respect din partea ta.. poza acelor oameni nu ar trebui sa apar .. niuci macar unul din ei nu a fost citat prin presa ca ar fi homosexul .. deci pentru 2-3 sau 5 oameni condamni o intreaga institutie .. exact cum si cei de pe seopedia condamna roforum ca sunt doar copii aici .. Asa o fi?
 
Este ca si cum ai spune ca daca pe acest forum unul sau 2 membri sunt tepari .. ai spune ca intreaga comunitate este oameni care trag tepe ..si nu este deloc asa.. Si sunt tepari pe forum poate chira mai multi de .2. ti-ar place ca tu ca mebru roforum sa apari ca tepar?
Inca o data este lipsa de respect din partea ta.. poza acelor oameni nu ar trebui sa apar .. niuci macar unul din ei nu a fost citat prin presa ca ar fi homosexul .. deci pentru 2-3 sau 5 oameni condamni o intreaga institutie .. exact cum si cei de pe seopedia condamna roforum ca sunt doar copii aici .. Asa o fi?
Gresit. Aici se verifica userii este o "Lege" care trebuie respectata. Pe cand la Biserica este o "LEGE" Daca nu FURI si nu esti POPO nu esti demn de Biserica Romaneasca.

@Sacalul nu am nimica cu tine dar cu Biserica am eu ce am. E o institutie care manipuleaza in masa oamenii. Si daca te uiti la statistici cica Biserica o sa dea faliment cat de repede pentru ca tot mai multi romani devin Atei din cauza lor. Suntem pe primul loc in Europa .
 
Gresit. Aici se verifica userii este o "Lege" care trebuie respectata. Pe cand la Biserica este o "LEGE" Daca nu FURI si nu esti POPO nu esti demn de Biserica Romaneasca.

@Sacalul nu am nimica cu tine dar cu Biserica am eu ce am. E o institutie care manipuleaza in masa oamenii. Si daca te uiti la statistici cica Biserica o sa dea faliment cat de repede pentru ca tot mai multi romani devin Atei din cauza lor. Suntem pe primul loc in Europa .
Ma gandesc ca ai fost foarte des la biserica si stii si cum manipuleaza lumea.. poti fi mai explicit .. Cu ce manipuleaza in rau oamenii? asa ca sa stii toata lumea ..si sa aleaga..
 
Daca eram administratorul acestui form...iti ceream sa aduci dovezi la ce ai spus " ca la-ai intalnit personal pe dumnezeu "...pt ca asa e frumos nu?
Iar eu iti pot promite...cand va fi sa ma casatoresc...o voi face in biserica WeeD..voi veni cu dovezi
 
Da am fost foarte des, pot numara pe o mana de cate ori am fost. In fine nu am chef acuma sa scriu dar..... mi-ai dat o idee .
Pai si daca ai fost doar de 5 ori la biserica in viata ta .. cum poti sti tu ce se intampla acolo.. Nu te mai lua dupa altii.. daca presa scrie ceva nu inseamna ca este si adevarat..
Presa este detinuta de cine? .De .acel cineva care vrea sa distruga bserica si promoveaza in mod repetat dar in lumina negativa pentru a manipula.. Lumea spune si citeaza doar ce se spune in presa sau mai nou internetull.. Nu au au fost ei personal acolo, nu au cunostinte..sau prieteni spirituali sau in randul preotilor sau credinciosilor..
Oare este ok sa le facem jocul?
 
Loading...
Back
Sus