Sugestii pentru forum

Alex nu stiu cat de mult vei da cerere la ceea ce am sa scriu dar eu tot am sa zic ce ma doare :) .
Poti face un tutorial in care sa explici pas cu pas cum se poate seta un Vps ?
 
@Ovidiu Bokar al tau este pentru ubuntu din cate vad.
Instaleaza tot , php, mysql, apache, control panel ?

@yepuras
Voi face imediat ce fac rost de un vps. Sau daca pune cineva un vps la dispozitie sa fac tutorialul.
 
@Ovidiu Bokar al tau este pentru ubuntu din cate vad.
Instaleaza tot , php, mysql, apache, control panel ?
@AlexH nu este special pentru ubuntu cat pentru orice tip de linux care folosesc Debian, scriptul nu instealeaza control panel si phpmyadmin, din motive de securitate, dar se poate adauga pentru cine doreste.
 
Daca tot te pricepi e bun sa faci o varianta minimal si una full. Plus adauga si pentru centos, ca eu lucrez cu asa ceva.
La varianta full adauga toate modulele. Tot ce trebuie sa aibe cineva pentru a rula un vps.
Doar sa executa 2-3 comenzi si gata.
Plus o varianta simpla de instalat WIND ca OS secundar de pe remote.. Apoi sa setezi sa booteze mereu de pe ce os vrei tu.
 
Trimitemi un PM cu o lista de ceea ce ai mai vrea sa contina scriptul (daca se poate si cu link catre ceea ce vrei sa adaug) si voi face un script de advanced!
 
As vrea sa gasesc mai putine reclame si mai putine "roforum.net" in poze , nu pare prea profesional .
Inca ceva , linkurile affiliat , la fel..cam exagerate .
Parerea mea .... :D
 
As vrea sa gasesc mai putine reclame si mai putine "roforum.net" in poze , nu pare prea profesional .
Inca ceva , linkurile affiliat , la fel..cam exagerate .
Parerea mea .... :D

1. Reclame sunt doar 2. Sus in header si jos in footer.
2. pun watermark pe poze ca lumea le fura. Macar daca tot fura tutorialul meu sa nu poata lua poza sau se chinuie sa stearga roforum.
3. cine nu vrea sa se inscrie sau sa acceseze un site de pe referal, atunci sa caute pe net acel site. Cel care munceste sa faca un tutorial, sa prezinte o oferta cred ca merita un multumesc nu? Plus cel care se inscrie de pe referal nu are de pierdut nimic.
Problema la referal este invidia. De ce sa faca X bani de pe urma mea.
Eu cand vad o oferta daca nu are referal, intreb userul daca are. Mi se pare normal ca acel user sa castige un procent din comanda mea.
 
Loading...
Back
Sus