Sugestie retea MCN Youtube

effecto

Active Member
Registered
Full Member
De vreo luna m-am retras de la freedom iar acum nu mai gasesc o retea care sa ma accepte, cred ca greseala a fost ca nu am asteptat destul si am aplicat la unele retele inainte sa mi se stearga canalul din reteaua lor. Am un canal cu peste 20 k vizualizari si nu il pot monetiza, am si cont de adsense dar nu vreau sa risc. Stie cineva o retea buna ?
Mentionez ca am aplicat la fullscreen si la musicnations, la prima am primit ca nu sunt acceptat iar la a 2 a nu am primit nimic.
 
CN e retea ta ?
Da, este a mea.
Daca ai minim 1500 vizionari in ultimele 30 zile, minim 5 video, ceva subscribe si fara notificari legat de drepturile de autor, vei fi acceptat sigur.
Plus daca crezi ca poti aduce canale te poti referal si primesti intre 5 si 10% din fiecare canal pe luna.
 
si daca vreau sa te intreb ceva in privat cum pot lua legatura cu tine ca nu pot sa scriu tot aici ? (skype sau ce ai tu)
 
Salut, Alex. In primul rand, as vrea sa te intreb in cat timp imi poti da raspunsul cu privire la acceptarea canalului in reteaua CN. Apoi, minimul de plata am inteles ca e de 1$, nu? Banii ii trimiti saptamanal?
 
1. Nici o retea MCN nu iti va face plata saptamanal. Toate fac platile la acelasi interval pentru ca depind de plata google adsense.
2. Daca canalul este ok si resecta regulile tot procesul de acceptare si invite poate dura pana la 7 zile lucratoare.
3. Plata se face in fiecare luna pe data de 7 - 10 prin paypal sau metoda de plata aleasa.
 
Imi tot apare eroarea asta: " This channel doesn't exist!Check your spelling of the channel name.". Am incercat si cu username-ul si cu ID-ul.
 
Intr-un final, a functionat. Am verificat si faptul ca sunt posesorul canalului in cauza, deci nu-mi ramane decat sa astept, fara emotii spun eu, insa depinde de tine.
 
Loading...
Back
Sus