[Sugestie]Invite only

Ca esti nemultumit ca se copiaza continut de aici si se posteaza pe alte forumuri romanesti
Nu ma deranjeaza asta. Fiecare e liber sa distribuie informatia unde doreste si cum doreste, dar nu simplu copy/paste exact cum am postat eu sau altii aici. Adica vezi informatia aici, exemplu de aici hetzner cloud hosting ultimul post, o poti posta cu propriile tale cuvinte oriunde doresti si nu ma supar, dar nu face direct copy/paste. Apoi aici stai doar sa spionezi ce se posteaza cu zero activitate, iar pe alte forumuri postezi zilnic informatia care este aici cu copy/paste.
Un forum cu cat e mai mare cu atat ai sanse sa ti se raspunda mai repede la intrebari, sa se posteze continut mai interesant etc..
Nu neaparat acest lucru. Plus roforum nu doreste sa ajunga numarul 1 in membri sau trafic ci doreste sa ofere un ajutor real celui in nevoie.
Daca vrei sa-l tii la nivelul unui chat cu cativa colaboratori unde sa schimbi informatii o poti face si pe skype sau whatsapp
Acolo nu ramane informatia si iti este greu sa dai scroll pana o gasesti sau trebuie sa scrii de sute de ori acelasi lucru. :D
Poate sunt eu prea pretentios in temele abordate, dar o mare parte din posturi mi se par din categoria junk.
Imi pare rau sa aud asta si e opinia ta, dar daca crezi ca aici e junk arata si mie altele unde au continut care ajuta si este de calitate?
Roforum a schimbat viata la cateva persoane si la randul lor vor schimba viata altor persoane, in bine.
Daca observi evolutia mea de cand m-am inscris o sa vezi ca am scris tot mai rar
Pai tu la randul tau ai oferit ceva util pe forum?
Ai spus in multe randuri ca esti expert in google adword si chiar ai firma pe acest domeniu, dar nu te-am vazut niciodata la un topic pe tema asta sa oferi un sfat, ajutor cuiva.
Daca vrei sa nu fie junk, ar trebui sa te implici pentru a ridica nivelul.
Mai stiu cateva persoane care spun acelasi lucru dar instra zilnic sa citeasca conversatii junk.
 
Pai tu la randul tau ai oferit ceva util pe forum?
Unora poate li se pare ca am oferit ceva util, altora poate li se pare ca nu am oferit, dar tinand cont ca raportul de aprecieri per post e aproape 2 la 1, eu zic ca e ceva.
Fiecare are un anumit domeniu de interes.
Ce as putea posta nou legat de adwords sau facebook ads in afara de ce se gaseste deja pe internet?
Care e logica postarii unui articol de pe startupcafe despre adwords express? Cu ce ajuta?
Asta trecand peste faptul ca momentan aici nu e niciun utilizator dispus sa plateasca 100 de lei/zi pentru reclama. Deci nu te adresezi nimanui..
 
Asta trecand peste faptul ca momentan aici nu e niciun utilizator dispus sa plateasca 100 de lei/zi pentru reclama
Deci daca X nu face reclama de minim 100lei pe zi, nu merita sa fie ajutat nu? Cam asta e logica ta din cate vad, sau daca nu iti este client dece sa-l ajuti.
Ce as putea posta nou legat de adwords sau facebook ads in afara de ce se gaseste deja pe internet?
Cand userul X cere info o face pentru a primi ajutor de la cei care stiu, folosesc, ca asa ar putea sa citeasca N tutoriale online si poate chiar sa nu inteleaga.
Ca iti este sau nu client, are buget de 1$ pe zi sau 100$, trebuie ajutat sa isi seteze campania. Acel client care tu nu`l bagi in seama ca nu are buget mare, e posibil ca dupa un buget de 1$ sa urci rapid la 100$ daca ii merge bine, ca doar asta este job-ul tau nu?

Ai incercat sa dai un raspuns evaziv sa te scoti, dar nu prea ti-a mers.
As putea considera raspunsul tau de mai sus ca fiind JUNK nu?
 
Asta trecand peste faptul ca momentan aici nu e niciun utilizator dispus sa plateasca 100 de lei/zi pentru reclama. Deci nu te adresezi nimanui..
Nu mai ai loc pe internet de grandomani, eu de ceva timp castig 0 lei din online, sa inteleg ca nici nu te uiti la mine? una e sa bagi 100 de lei/zi si sa scoti 0 si alta e sa bagi 0 si sa scoti 0, care crezi ca e in castig?
 
Deci daca X nu face reclama de minim 100lei pe zi, nu merita sa fie ajutat nu? Cam asta e logica ta din cate vad, sau daca nu iti este client dece sa-l ajuti.
Nu mai ai loc pe internet de grandomani, eu de ceva timp castig 0 lei din online, sa inteleg ca nici nu te uiti la mine? una e sa bagi 100 de lei/zi si sa scoti 0 si alta e sa bagi 0 si sa scoti 0, care crezi ca e in castig?

Se pare ca nu ati inteles niciunul dintre voi la ce m-am referit.
O campanie adwords nu o poti optimiza corespunzator daca nu ai un buget de minim 100 de lei/zi care sa ruleze 2-3 luni continuu.

Da, poti face o campanie cu orice buget vrei tu, dar nu o sa obtii date concludente. Nu poti face teste a/b, nu poti face o statistica buna pe cuvintele pe care convertesc si asa mai departe. Pentru bugete mici, de test, suni la adwords sa iti seteze ei campania, nu iti mai bati tu capul. Mai simplu pentru toata lumea.

@PhoeniXman nu e vorba de nicio grandomanie. E vorba de realitate. Multi cred ca in adwords bagi azi 10 lei si maine scoti 20. Nu e chiar asa. Campaniile cu bugete mici in 99% din cazuri sunt pe pierdere, adica nu isi scot nici macar banii investiti.
 
Loading...
Back
Sus