[Subiect Tabu]Este Masturbarea Un Pacat?

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Nu am mai avut de mult subiecte de gen si as vrea sa vad opinia la fiecare cat se poate de sincera daca se poate.

1. Este Masturbarea Un Pacat?
2. Masturbarea se opreste odata ce iti faci iubt/a sau e normal sa continue?
3. De cate ori o faci pe zi/saptamana/luna?
4. Motivul pentru care te masturbezi?
5. Crezi ca esti ipocrit?


Raspunsurile mele:
1. Nu este un pacat
2. Nu ar trebui. De retinut ca masturbare poate fi si jocul sexual dintre tine si partenerul de viata
3. Odata pe luna de cand ma stiu, cu aproximatie.
4. Din inertie... nu pot spune exact motivul pentru ca nu-l stiu, doar ca vad acest lucru ca fiind absolut normal.
5. Nu si cred ca se intelege din raspunsurile mele.

Sa spunem prin absurd ca nu te masturbezi si te cred, as vrea sa stiu care este opinia ta despre cei care se masturbeaza si recunosc acest lucru.
Masturbarea este primul lucru, pas de a te cunoaste sexual pe tine insuti, apoi treci mai departe. Aceasta cercetare, explorare nu ar trebui sa inceteze niciodata pentru ca in orice moment poti afla, invata ceva nou despre tine.
 
1. Este Masturbarea Un Pacat? NU
2. Masturbarea se opreste odata ce iti faci iubt/a sau e normal sa continue? Nici vorba sa se obreasca ..continua cu ajutorul ei ..din cand in cand :))
3. De cate ori o faci pe zi/saptamana/luna? Cand am timp..nu le numar..nu le tin evidenta
4. Motivul pentru care te masturbezi? Imi place ...scot raul din mine..ma relaxez..
5. Crezi ca esti ipocrit? Nu..deloc !
 
1- Nu este pacat
2-nu cred ca se opreste decat cand devi impotent sau esti prea slabit sa mai o faci
3- hmmm.... am sa tin evidenta si am sa editez , cred.
4- nici o femeie nu te poate satisface ca si cum o faco singur
5- zica lumea ce o vrea , placerea e a mea :) Clar ca nu.

6. Oare cati o sa recunoasca ???
 
1. Este Masturbarea Un Pacat?
Daca ti-o face un alt tip
 
1) Masturbarea nu este un pacat dupa parerea mea.
2) Nu cred..adica doar daca aveti contact sexual deseori, atunci nu mai ai nevoie de masturbare (exclus faptul cand o face partenerul).
3) Nu stau sa numar, mai bag una scurta asa in fiecare zi sau o data la 2 zile.
4) Nu stiu, eu cu prietena mea o facem maxim odata la 2-3 luni si cateodata am si eu nevoie insa ea vrea cu pauze, chestii femeiesti, stiti voi.
5) Nu ! Ce zice lumea putin imi pasa.
Mi-am spus parerea sincera :)
 
1. Nu
2. Nu se oprește. Dacă ea nu are chef sau se simte rău, nu mă apuc să îi fut prietenele. Mă descurc cum pot:))
3. Minim o dată pe săptămână dacă sunt singur.
4. Pentru că e relaxant. Și ar putea să-ți salveze relația de multe ori.
5. Nu sunt ipocrit, teoretic e păcat și dacă faci sex cu o persoană cu care nu ești căsătorit/ă. Dacă și masturbare e ce facem? Explodam ca oala sub presiune:))
 
1. o fi un pacat dar numi pasa
2. pai daca imi fac, fut zilnic
3. cel putin de doua ori pe zi daca nu ma satisfacut complet
4. oricine stie.... pentru a stapani poftele sexuale!
5. nicioadata
 
1. Nu este un pacat!
2. Da este normal, posibil sa vrei sa te satisfaci si atunci nu are chef femeia.
3. Habar n-am... cred ca de vreo 3-4 ori pe luna.
4. Nu primesc cand doresc eu sau nu sunt satisfacut complet.
5. As vrea dar nu se poate..
 
Loading...
Back
Sus