style.css nu merge

dan razvan

Member
Registered
Banned
Nu-mi merge style.css, modific din style.css dimensiunile sau culorile si nu se intampla nimic pe site, din "inspect element" merge. Stie cineva ce ar putea sa aibe ?
 
Sau poate nu modifici in fisierul care trebuie. Unele theme wordpress au folderul css unde gasesti fisier pentru fiecare sectiune in parte.
Daca ai cache pe site, trebuie dezactivat, sau daca e trecut prin cloudflare.
 
Am dezactivat WP super cache si degeaba
Trebuie sters cache inainte de dezactivare.
Daca folosesti chrome, deschide in mozila sa vezi daca sau aplicat modificarile, sau invers, depinde ce folosesti.
La fel poti sterge dns cache cu ccleaner.
Cu inspect element iti spune exact calea la fisier cat si linia unde se afla elementul pentru modificare. Vezi daca modifici unde trebuie.
 
La fel si in mozila, acum am incercat sa adaug ceva in sidebar si tot nu-mi apare pe site :-?
 
CTRL+F5, sters cache + dezactivat plugin si daca ai cloudflare dai si un purge all files
 
Poate nu faci modificarile unde trebuie.
Vezi in db la recent update daca calea catre css este buna. Ai editat cumva numele la thema in folder? Unele theme nu functioneaza sau da eroare cand se modifica numele la folder.
 
am facut toate astea si degeaba, am scos cloudflare de pe site, am pus dns direct de la host
Depinde ce tema ai ;)
Normal ar fi style.css din tema si degeaba modifici sidebar,incearca sa modifici mai multe cum ar fi home, header,footer doar asa iti dai seama...
Aici depinde si ce tema ai ;)
Daca ai folderul css in tema bagat,asta inseamna ca sunt sanse sa fie style.css acolo si nu vei gasii numinduse asa,se poate numii si numetema.css.
Cati kb are style.css ?
Spune cum se numeste tema si te ajut mai departe ;)
 
Depinde ce tema ai ;)
Normal ar fi style.css din tema si degeaba modifici sidebar,incearca sa modifici mai multe cum ar fi home, header,footer doar asa iti dai seama...
Aici depinde si ce tema ai ;)
Daca ai folderul css in tema bagat,asta inseamna ca sunt sanse sa fie style.css acolo si nu vei gasii numinduse asa,se poate numii si numetema.css.
Cati kb are style.css ?
Spune cum se numeste tema si te ajut mai departe ;)
Ti-am dat pm cu site-ul, la thema scrie "Your Theme" asa e numele, este facuta de cineva
Nu am folder css. Are 32,470 kb
 
ctrl+F5 de vreo 10 ori
Este vreo diferenta intre asta si ctrl+shift+R?
 
Loading...
Back
Sus