Stiri ciudate de prin lume adunate

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Acest topic m-am gândit sa fie pentru acel tip de stiri care le vedeți si sunt ciudate rău de tot. Le postam si apoi discutam.

  1. Se va interzice carnea înghețată din market. Motivul este ca au descoperit ca virusul covid 19 se transmite si orice produs care este înghețat. :)
  2. Un grup cu nume puternice din America au descoperit cine este de vina pentru alegerea lui Trump si pentru o posibilă realegere a acestuia. De vina este compania Marvel cu filmele care le-au făcut in ultima vreme.
  3. Toate produsele vegetale vor fi interzise in Europa. In special cele care imita produsul real cum ar fi carnea.
  4. Nu instală niciodată Edge de la Windows prin Chrome si Mozilla pentru ca acestea iti vor instala propria versiune de browser care arata ca Edge.
  5. Daca cumperi sapca Trump vei deveni foarte prost iar daca o si porti riscul devine si mai mare.

Asta ce am văzut eu pana acum.
 
  1. Se va interzice carnea înghețată din market. Motivul este ca au descoperit ca virusul covid 19 se transmite si orice produs care este înghețat.
Asta cu carnea m-a rupt dacă e să fiu sincer :D
Adică noi o mâncăm crudă sau cum?
 
Stirea cica e pe bune, desigur ca toate incepe ca zvon sa vada cum reactioneaza lumea.
Adică noi o mâncăm crudă sau cum?
Nu, o prajesti imediat si nu o mai congelezi.

Alta stire de gen:

Dupa noile teste virusul covid19 provoaca diabet.
 
Am citit un post undeva gen, anul acesta covid ne obliga sa purtam masca, dar anul viitor poate apărea un nou virus diareic care ne va obliga sa purtam pampers. Acest virus ne va face sa ne gândim la vremurile bune când purtam doar masca .
 
Un student risca sa fie dat afara de la universitate pentru ca in zoom class sa adresat procesului cu "EA" cand aceasta se identifică ca fiind un "EL".
Studentul sa scuzat de greșeală si la decan i-a spus ca el o vede ca fiind femeie (care si este) si uita că aceasta se identifică ca fiind un EL.
Studentul este din alta tara si limba engleza nu este cea nativă.
:) :D
Profesora să simți foarte ofensată de această remarcă si la denunțat, lucru care sigur ii va aduce exmatricularea.
 
La începutul acestei săptămâni unul de la banca europeană a ieșit si a spus ca eurobor va fi pe negativ cel puțin pana in 2032.

Stire mare azi, unde câteva nume mari din Spania anunta ca eurobor va crește curând si destul pentru ca băncile pierd foarte mulți bani si acest lucru este inacceptabil.
Am mai auzit noi undeva faza cu băncile nu? :)
Bine... Știrea este aruncată acolo ca zvon, sa vada ve spune lumea, pentru ca asa se face mereu.
Deci au posibilitatea de a ridica cat vor ei valoarea eurobor, care in orice tara din lume sa zici asta public se pedepsește grav, pentru ca este ilegal orice tentativa de influențare a pieței, dar se știe ca nimeni nu va face nimic.
In Spania daca eurobor se menține asa la un credit de 80.000 euro ar trebui sa primească de la banca înapoi 500+ euro in fiecare an.

Stire mare azi la TV.
Milenarii și generația X au o problema cu democrația.
Ma întreb, oare cu ce nu au aceștia o problema.
 
Loading...
Back
Sus