Statistica youtube

effecto

Active Member
Registered
Full Member
Imi poate spune si mie cineva care lucreaza cu freedom, daca e normala statistica asta?
RG5eTiF.png
 
Este normal.
Mergi la rapoarte privind veniturile si acolo iti va spune cate sunt platite si care este cpm.
In mode normal ar trebui sa ai macar 1$ cpm si cel putin 35% vizionari contorizate.
 
cateodata da, depinde cum si de unde vine traficul , daca ai ghinion sa aibe multi adblock, de exemplu la un video am si eu ceva de genu , din 1500 de vizualizari am primit doar 0.27$ cu trafic majoritar din IT , dar mi-au platit doar 61 de vizualizari, pe cand o alta nisa la un trafic de 288 vizualizari si platite 45 de vizualizari ,am primit 0.33$ si tot asa , depinde si ce fel de reclama sa difuzat ...poti sa te uiti la tarife pentru anunturi sa vezi mai multe detalii
Totusi incearca sa urci video care sa-ti ofere o durata de vizionare medie de 4 min , mie mi se pare ca atunci dau cel mai mult randament
 
pai gandeste-te ca tu primesti de la freedom 60% din ce faci pe youtube, si nu toate vizualizarile sunt platite , eu de exemplu pe youtube vreau sa incarc cateva video-uri , sa le ridic ca sa mearga de la sine , la inceput castigi putin , dupa 100 urcate vine grosul, depinde si de noroc, daca urci ceva viral te scoti si din 3 videoclipuri
 
Depinde mult de video, calitate, nisa, etc.
Video de peste 5 - 10 minute primesc un cpm mai bun, reclame mai bune, decat cele de 1 minut sau doua.
Apoi mai este problema cu adblock care scade veniturile mult.
Plus freedom este foarte slab ca retea si nu prea se merita sa colaborezi cu ei.
 
Da. Faci cerere de unlink la freedom, care dureaza 30-45 zile. Apoi dupa ce esti liber, aplici la una din retelele de mai sus sau alta, dar nu in timp ce este linked cu alta retea ca iti da reject.
 
Adsense folosești când ai continut original..altfel risti sa fi banat repede
 
Poti sa ai pe un cont YouTube cu mai multe canale retele de publicitate diferite?
 
Loading...
Back
Sus