Split video online pentru promovare clip youtube

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Am vazut ca majoritatea posteaza clipul intreg pe facebook pentru a atarge vizionari pe canalul de youtube.
Exista posibilitatea sa faceti split in calculator cu camtasia dar aveti posibilitatea sa faceti si online.

Pentru online puteti cauta asa pe google: split video online

Eu il folosesc pe acesta cand am nevoie: http://online-video-cutter.com/

1. upload video
2. alegeti din video 10-30 secunde care sunt mai interesante sau credeti ca atrage atentia si share
3. descarcati selectia in calculator
4. upload video original pe youtube
5. upload pe facebook, google plus si alte retele sociale clipul decupat cu site-ul de mai sus
6. adaugati in descriere link catre intreg clipul pentru cei care vor sa vada

In acest fel puteti genera mai multe vizionari pe canalul vostru de youtube si un angajament mai mare pe retelele sociale. Pe facebook foarte rar cineva sta sa vada un clip de 5-10 minute si sansele ca aceasta sa primeasca share, coment sunt foarte slabe.

Sa imi spuneti daca aveti intrebari.
 
Ai dreptate adica cu un video full la 100 de mi de vizionari daca aduci acolo vreo 500-1000 de accesari pe canal.
Acuma in mare parte depinde de nisa.
Eu personal cu un splint de 30 de secunde cu nisa fanny la 78 de mi am strans in jur de 3 mi si ceva.
Facand un splint nu doar aduce vizionari la video mai aduce si likuri pote si abonati cu timpul ai doar de castigat.
 
Facand un splint nu doar aduce vizionari la video mai aduce si likuri pote si abonati cu timpul ai doar de castigat.
Am uitat sa specific si de abonati, dar am crezut ca se intelege.
 
Loading...
Back
Sus