Spam Web - Nelamurire

adamas

Well-Known Member
Registered
Full Member
Salut,
Se spune ca daca faci prea multe posturi pe zi la un site, google va considera ca faci spam si nu te va ranka prea bine in google.
Cunosc siteuri care baga si 200 filme pe zi, si de exemplu, un site are 10 ani vechime deci merge treaba pt el sa faca multe posturi pe zi.
Sa zicem ca eu vreau sa imi fac din asta un job si lucrez toata ziua la un site si fac multe posturi. De ce sa ma penalizeze intr-un fel google?
Voi ce parere aveti?
 
Răspunsul nu poate fi clar.
  1. Cand posteazi manual timpul intre posturi este random
  2. Cand posteazi automat timpul intre postări este același si google stie.

Deci daca postezi manual nu ar trebui sa ai probleme.
 
Răspunsul nu poate fi clar.
  1. Cand posteazi manual timpul intre posturi este random
  2. Cand posteazi automat timpul intre postări este același si google stie.
Deci daca postezi manual nu ar trebui sa ai probleme.
Google stie doar in cazul in care afisezi tu undeva un "source page" timpul exact la care s-a adaugat postarea..Nu cred ca google sta toata ziua pe un site sa vada cand s-au adaugat filmele...Atat timp cat nu faci duplicat de tot continutul nu o sa fii etichetat ca spam !
 
Google stie doar in cazul in care afisezi tu undeva un "source page" timpul exact la care s-a adaugat postarea..Nu cred ca google sta toata ziua pe un site sa vada cand s-au adaugat filmele...Atat timp cat nu faci duplicat de tot continutul nu o sa fii etichetat ca spam !
În feed apare data, ora, minutul și secunda postării
Cod:
<pubDate>Sat, 06 Apr 2019 09:08:57 +0000</pubDate>
 
Google stie doar in cazul in care afisezi tu undeva un "source page" timpul exact la care s-a adaugat postarea..Nu cred ca google sta toata ziua pe un site sa vada cand s-au adaugat filmele...Atat timp cat nu faci duplicat de tot continutul nu o sa fii etichetat ca spam !
În feed apare data, ora, minutul și secunda postării
Cod:
<pubDate>Sat, 06 Apr 2019 09:08:57 +0000</pubDate>
am scos din sitemap optiunea sa nu imi afiseze data si ora postarii.
feedul cum il scot?
 
Eu sincer am postat la greu (200-300 episoade/filme pe zi) inca din prima saptamana de cand am avut domeniu si nu am avut nicio problema. Pe unele keyword-uri cu concurenta mare sunt pe primele pozitii fara nici un backlink cumparat sau prostii de genu. Sunt sigur ca depinde si de noroc aici
 
Loading...
Back
Sus