Situatia Bitcoin din Ultimele 3 luni în 47 de secunde !!!

7 ani a fost in crestere luna de luna cand ne-am bagat si noi sa dus deracu.... l-am luat cu 12k dolari si l-am dat cu 8k
 
7 ani a fost in crestere luna de luna cand ne-am bagat si noi sa dus deracu.... l-am luat cu 12k dolari si l-am dat cu 8k
Daca ai cumparat la 12k inseamna ca ai mers cu el pana la 19k? sau ai cumparat cand a fost in scadere?
Pai cand ai facut investitia nu te-ai gandit ca va fii o investitie pe termen lung?
Sfatul meu pentru cei ce cumpara este sa se gandesca daca pot pierde banii aia si sa o faca cu gandul ca este o investitie pe termen lung, nu sa cumpere acum, maine sa vanda. asa nu veti scoate niciodata bani din astfel de monede.
Tineti minte ca daca cumparati la un pret si nu vindeti atunci cand scade, voi tot nu pierdeti nimic, pentru ca inca avetii investitia, sau banii intacti sa spun asa,puteti astepta sa creasca. Dar din moment ce ati vandut cu mai putin, atunci este o pierdere,si nu trebuia sa va bagati de la inceput in astfel de investitii!
 
Va creste, nu va speriatit atat. Acum e bun de cumparat cat se poate de mult. Eu am BTC cumparati la 9k,12k,16,19k si nu ma sperii ca sunt pe minus acum.
 
O sa mai scada putin iar dupa aceea o sa creasca.
 
O sa isi revin, momentan scade pentru ca s-au speriat multi si au inceput sa vanda. O sa ma scada pana pe la 6k dupa care o sa inceapa sa-si revin. Sunt prea multi bani bagati in btc ca sa se duca in cap.
 
La ce crestere constanta a avut la finalul anului trecut (cand a ajuns pana la 20k $) era de asteptat si era foarte normal sa vina si o corectie. Nicio piata financiara nu poate creste asa mult fara nicio corectie.
Bitcoin a mai vazut corectii de genul asta, dar la scara mai mica, preturi mai mici.
Sigur o sa creasca din nou. Fara nicio indoiala o sa creasca inapoi.

Nu s-a schimbat aproape nimic la bitcoin. Nu a aparut niciun "hack" pentru bitcoin, nu e nicio stire dramatica din lumea pool-urilor de mining bitcoin, nu a fost hackuit niciun exchange mare de tot unde multi oameni sa isi piarda banii, ba din contra!
Din ce in ce mai multe start-up-uri apar in lumea crypto, lumea da din ce in ce mai multa atentie crypto-monedelor, din ce in ce mai multi oameni afla de domeniul asta, brokerul foarte popular Robinhood a adaugat crypto-monede, din ce in ce mai multa adoptie pentru bitcoin si cryptomonede !
Mai multe exchangeuri (avem vreo 3 exchangeuri romanesti), mai multe proiecte crypto interesante, mai multe canale youtube despre crypto, grupuri de trading, etc.

Sigur ca sunt si chestii nasoale in lumea crypto: multe scam-uri (bitconnect, spacemining, etc), bancile incep sa inchida conturile unor clienti care cumpara crypto, guvernul chinez vrea sa baneze orice tranzactii crypto, multe televiziuni din america vorbesc prostii despre crypto, etc.
Dar, eu cred ca lumea crypto o sa treaca peste toate obstacolele. (opinia mea)

Corectia asta e foarte sanatoasa pentru crypto !
Eu vad corectia asta ca pe un black friday ! Toate monedele crypto sunt la reducere ! Eu cumpar din ce in ce mai mult ! :)

PS: Tot ce spun eu despre crypto este parerea mea personala, bazata pe opiniile unor profesionisti din domeniu.
Tot ce spune toata lumea despre crypto sau orice altceva este parere/opinie personala.
Domeniul crypto este foarte nou, nimeni nu are cum sa stie ceva cu siguranta 100%, totul este speculativ, bazat pe statistici/psihologie.
 
Ultima editare:
Se pare ca a mai scazut cu 1000$ si ca sa vezi astazi au picat si bursele din toata lumea, daca nici asta nu e un semnal de alarma nu stiu ce sa mai zic, de cativa ani am fost inspirat sa nu mai investesc sume mari in online si doar in offline (terenuri si imobile) si am avut doar de castigat.
 
Loading...
Back
Sus