Site vanzare lead-uri?

Shtrumphu

SEO Expert
Registered
Full Member
Freelancer
SEO Expert
Cunoaste careva vreo platforma pentru vanzare de lead-uri? Din cate vad e cam greu de intrat in contact direct cu firmele, si ca sa fac coldcalling sau sa trimit mass mail la firmele puse de Alex... greu.
 
Am realizat un site pentru a face intermediere intre clienti si firme, acum ma suna in fiecare zi clientii dar nu am inca o colaborare cu firmele necesare. Am luat legatura cu cateva, dar nu am reusit sa ajungem de acord. Mi-am facut o lista de contacte, insa nu stiu daca o sa fie asa usor.

Ma intrebam daca este vreun site unde poti pune anunt gen "Vand clienti, pret x RON pemtru fiecare apel pe care il primiti de la clienti". Teoretic similar celor care vand baze de date cu mailuri, doar ca acestia sunt gata sa cumpere.
 
Din pacate nu ai alta varianta, decat sa suni manual pe fiecare in parte. In UK acest timp de afacere a ajuns chiar la extrem, pentru ca primesti zeci de apeluri pe zi pentru ati oferi ceva sau intreba ceva.
Bizoo este o metoda free de a contacta firmele. Dar cel mai bun rezultat este sa suni manual pe fiecare in parte, chiar daca necesita mai mult timp si munca.

Legat de nogocieri stiu cum este, pentru ca fac acelasi lucru cu firmele de publicitate pentru a oferi celor din retea acces la reclame bune. Pentru simplu fapt ca-i contactezi tu te vor trata de 'sus'. Pentru a impune propriile conditii ar trebui sa gasesti o metoda sa te contacteze ei pe tine.
 
Am deja la dispozitie un plugin de inchiriat site-uri, dar avand in vedere ca si vizitatorii pot vedea, nu il pot folosi. Am facut un landing page cu anunt de vanzare, a sunat un client, si cand i-am zis 500 de euro a zis ca e prea mult :D dar se castiga cel putin 5 euro pe client, si ma suna pana la 10 clienti zilnic.
Pe bursadedomenii nici o miscare..daca stii pe cineva care vrea sa isi deschida agentie de turism da-mi de stire, pana atunci ma apuc de trimis mail-uri la firme.
 
Loading...
Back
Sus