Site-ul meu de desene

Nicutzy

Active Member
Registered
Full Member
Salutare tuturor în urmă cu câteva zile mi-am deschis un site pentru desene animate, aș vrea de la dvs cateva păreri/sugestii pentru îmbunătățirea acestuia. Știu că anumite lucruri mai trebuie sa le schimb, dar acest lucru va venii pe parcurs, așa că în primă fază vreau să văd punctul vostru de vedere asupra acestui site.

Platformă: Wordpress
Temă: PsyPlay
Site-ul: https://dozaanimata.ro/

Nu folosesc nici un plugin de SEO, doar un plugin pentru sitemap automat.
Mi-am propus sa postez câte 8 episoade zilnic.
Mulțumesc pentru tot și vă doresc o zi frumoasă.
 
Pentru clipuri de pe youtube thema nu o vad una buna, pentru multi useri poate fi complicata.
Prima categorie o a ultimele desene adaugat si cand dai click nu vezi nici un video decat info despre acel desen animant.
Daca tot o faci pe aceasta nisa trebuie sa te gandesti ca viitorii tai useri sunt pe mobile device si trebuie sa faci accesarea si navigarea cat mai usoara.
In cazul de fata aceasta este foarte complicata si pierzi.
In rest multa bafta.
 
Pentru clipuri de pe youtube thema nu o vad una buna, pentru multi useri poate fi complicata.
Prima categorie o a ultimele desene adaugat si cand dai click nu vezi nici un video decat info despre acel desen animant.
Daca tot o faci pe aceasta nisa trebuie sa te gandesti ca viitorii tai useri sunt pe mobile device si trebuie sa faci accesarea si navigarea cat mai usoara.
In cazul de fata aceasta este foarte complicata si pierzi.
In rest multa bafta.
 
Da știu că partea aceea nu este facuta, dar acolo unde este doar un singur post, o sa vreau sa pun link către toate episoadele, deoarece daca te uiți mai jos, fiecare episod are cate un post.
 
Ultima editare:
Din pacate o sa reusesti sa-l monetizezi foarte greu.
Sincer momentan nici nu mă gândesc la ideea de a scoate ceva bani din el, bine dacă după ceva timp se va întâmpla nu mă voi supără. Din punctul meu de vedere este o nebunie de-a mea cu desenele animate și de-a a avea ceva făcut cu mâinile mele și de a vedea unde pot ajunge.
 
Mie imi place. Si de ce sa-i fie greu sa-l monetizeze? Daca se tine de treaba si ii creste traficul.. :D
 
Loading...
Back
Sus