Site seriale online ilegal ?

stely20

Active Member
Registered
Full Member
Buna ziua, dețin un site de seriale online nu de foarte mult timp ,deschis de aproximativ 3 saptamani,eu adaug doar codurile de la seriale urcate de alte persoane pe diferite hosturi ( nu pe hostul meu ) întrebarea mea este următoarea sa merg in continuare asa vor fi probleme ? Daca sterg codurile de seriale si las doar descriere de la serial este in regula ? Se va lega cineva de site? Va multumesc
 
Buna ziua, dețin un site de seriale online nu de foarte mult timp ,deschis de aproximativ 3 saptamani,eu adaug doar codurile de la seriale urcate de alte persoane pe diferite hosturi ( nu pe hostul meu ) întrebarea mea este următoarea sa merg in continuare asa vor fi probleme ? Daca sterg codurile de seriale si las doar descriere de la serial este in regula ? Se va lega cineva de site? Va multumesc

Parerea mea este sa nu iti faci probleme. Sunt site foarte mari care hosteaza fisierele si nu au probleme. Exemplu este vidbul care il folosesc eu. Ca acesta mai sunt foarte multe.
Filmehd este in top 10 site-uri accesate in romania si nu are probleme.
 
Practic daca eu doar distribui doar seriale urcate de alte persoane, nu are dece sa se lege nu ? Atata timp cat eu ofer serialele gratis serialele sunt urcate se altii pe diferite host-uri , eu doar atasez coduri embed
 
Practic daca eu doar distribui doar seriale urcate de alte persoane, nu are dece sa se lege nu ? Atata timp cat eu ofer serialele gratis serialele sunt urcate se altii pe diferite host-uri , eu doar atasez coduri embed
Prin absurd daca cineva iti inchide domeniu, oricand te poti muta pe alltul.
Singura recomandare este sa nu folosesti un domeniu pe extensia .ro si poate un host din afara romaniei.
In rest poti sta llinistit
 
Am host de la hostico si domeniu cu extensie .net
Nu stiu unde au hostico serverele, dar poti sta linistit. Nu te speria asa tare de problema celor de la serialepenet.
recomandarea mea este sa nu urcati materiale care apartin cellor de la mediapro si intact. Sunt niste panarame. Mi-au suspendat un cont youtube petru o secventa de 5 secunde intr-un montaj.
 
Dar cu serialepenet am inteles ca cereau banii pt vizionarea serialelor , oricum iti multumesc pt informațiile date ! Continui tot pe seriale ca pe altceva nu stiu ce ar avea succes ...
 
Dar cu serialepenet am inteles ca cereau banii pt vizionarea serialelor , oricum iti multumesc pt informațiile date ! Continui tot pe seriale ca pe altceva nu stiu ce ar avea succes ...
Serialele au succes dar e mult de munca, asa ca recomand mai bine filme.
Multa bafta.
 
Multumesc mult , de filme nu se leagă nimeni ?
Este acelasi lucru ca la seriale. Doar ca este mai putina munca.
Cum ar fi sa refaci un site de seriale care contine 100 seriale si fiecare are 50 episoade si cum ar fi a faci refaci un site de filme care contine 100 filme?
 
Da asa este, totusi am sa evit sa bag seriale ce sunt difuzate de mediapro si intact . Iti multumesc
 
Loading...
Back
Sus