Site Romanesc de video sharing

Dupa setup si cand este live, voi seta un fond unde fiecare poate contribui cu ce poate, la fel voi face categorie separata pentru a fi totul public si cu timpul altii vor fi convinsi sa contribuie.

Pentru a contribui nu este nevoie neaparat de bani, ci se poate in mai multe feluri. Voi explica mai jos cateva metode.
Cum poti contribui:
1. Consturile de server, platforma pentru moment le voi acoperi eu, dar daca doreste cineva sa contribuie cum am spus mai sus, voi face un fond unde se pot depune bani. Cu banii mereu ies discutii si incerc sa evit pe cat posibil aceste probleme.
2.Continut de calitate pentru ca userul care intra sa`l gaseasca interesant si poate l convinge sa dea un share, coment, like.
3. Articole despre platforma/proiect pe site tau, forumuri, pagini si grupuri facebook + alte relete sociale
4. Cine are disponibil 1-10 $ pentru a cheltui poate face campanii ads de contul propriu la platforma sau un video. In acest fel se pot evita multe discutii legat de bani.
5. Campanii ads pe adword unde va pot ajuta sa primiti conduri promotionale care dubleaza suma investita. Pentru cont nou pe langa cei 25$ se pot primi 75-100$ in plus, daca ai deja un cont pentru a primi suma investita din cate stiu parca suma minima este de 100$ si vei primi code de inca 100$ pentru publicitate.
6. Curator de continut pentru diverse canale prefedefinite. Gen se face canalul de stiri, politica, tutoriale, unde curatorul cauta video online pentru canalul ales. Il descarca, adauga subtitrare daca nu este in limba romana si apoi il urca pe canal. Pentru stiri orice video care este in trend pe retelele sociale este descarcat imediat si apoi urcat pe canal, desigur putin customizat acolo unde este cazul. Mai multe detalii le vom discuta dupa.
7. Manager social social media unde treaba ta este ca proiectul sa aiba o prezenta buna, atractiva si trezi interesul userilor pentru a folosi platforma.
8. Agent de vazari - aici dupa ce proiectul a atras un numar de utilizatori activi contacteaza firme, persoane care doresc sa promoveze produse, servici, concursuri pe platforma. Aici pentru a fi ok, se va face contra comision, adica daca ai adus 100$ in platforma tu vei primi un comision de X pentru munca ta.

Cred ca voi face si o organigrama interioara de functionare pentru a stabili ce are fiecare de facut.

Toti cei care se implica, numele, url (daca detine) vor aparea in pagina dedicata celor care initiat si oferit suport la proiect.

Mai multe datalii vor veni.
Cred ca impreuna putem reusi.
 
Urmaresc topicul de ceva vreme.Ideea lui @AlexH nu este rea deloc acum totul depinde de restul.Singur este greu daca nu aproape imposibil de realizat.Daca va-ti aduna macar 5 si ati da drumul eu cred ca nu este de nerealizat,orice e posibil.Totul depinde si de echipa,trebuie oameni hotarati care sa nu dea inapoi cu timpul ca pana la urma urmei mergi la risc nimic nu mai e sigur.Eu deja colaborez cu @AlexH la multe proiecte si totul e ok. In acest caz el stie bine ca se poate baza pe mine la orice si ma voi implica atat material cat si munca in timpul care-l am disponibil. Sunt sigur ca impreuna putem face ceva frumos
 
Personal mi se pare o idee foarte bună, pe RO nu mai există un video sharing și ar fi foarte util. Dacă ne strângem câteva persoane serioase putem face un proiect serios și în timp vor veni ușor ușor și vlogerii noștri de pe youtube. Eu unul o să mă implic și nu cred că e greu pentru toți să ne implicăm. Orice implicare contează - de ex. nu cred că este greu să scrii un articol despre platforma pe blogul personal sau să pui un banner pe un site cu trafic mare în sidebar
 
Eu cu timpul liber stau foarte prost caci am foarte multe proiecte in derulare si multe altele in plan, deci nu am timp pentru continut sau ce mai aveti nevoie pentru proiect, dar deoarece este o idee buna si deoarece este un proiect romanesc, si chiar avem nevoie de proiecte romanesti pe WWW, pot doar sa ajut cu suma de bani lunar, cel putin 100 euro in fiecare luna, in felul asta poate adunati si ceva buget pentru promovare.
 
cel putin 100 euro in fiecare luna, in felul asta poate adunati si ceva buget pentru promovare.
Va face o mare diferenta, pentru ca 100 euro se va transforma in 200 euro pe adword. Multumesc.
Facebook e al MEU
Stiu cat de bun esti pe facebook. Ai reusit la o pagina facebook noua sa o faci virala in cateva ore si de la zero like la 10k. Daca faci si pentru rovideo la fel, ar super, sau maicar un sfert. :D
 
Stiu cat de bun esti pe facebook. Ai reusit la o pagina facebook noua sa o faci virala in cateva ore si de la zero like la 10k. Daca faci si pentru rovideo la fel, ar super, sau maicar un sfert. :D

Incercam , nu e stres, am si vreo 4 conturi de facebook , video pot sa mai bag si eu daca e ... Vedem . O sa Contribui si cu Bani , dar doar din Ianuarie incolo , vedem , facem .
 
Eu cu timpul liber stau foarte prost caci am foarte multe proiecte in derulare si multe altele in plan, deci nu am timp pentru continut sau ce mai aveti nevoie pentru proiect, dar deoarece este o idee buna si deoarece este un proiect romanesc, si chiar avem nevoie de proiecte romanesti pe WWW, pot doar sa ajut cu suma de bani lunar, cel putin 100 euro in fiecare luna, in felul asta poate adunati si ceva buget pentru promovare.
Cum aș putea să îți dau ceva timp liber de la mine, că eu am prea mult, în schimb tu să-mi dai ocupație, să fac ceva care să-mi placă, cum procedăm? Că iarna e lungă, prea lungă :( . Multă sănătate
 
Uite o ocupație daca vrei si o accepti.
Poti deveni promotor la noul site. Apelezi la toate contactele tale sa scrie despre site când fi gata si sa-l folosească.
 
Dupa setup si cand este live, voi seta un fond unde fiecare poate contribui cu ce poate, la fel voi face categorie separata pentru a fi totul public si cu timpul altii vor fi convinsi sa contribuie.

Pentru a contribui nu este nevoie neaparat de bani, ci se poate in mai multe feluri. Voi explica mai jos cateva metode.
Cum poti contribui:
1. Consturile de server, platforma pentru moment le voi acoperi eu, dar daca doreste cineva sa contribuie cum am spus mai sus, voi face un fond unde se pot depune bani. Cu banii mereu ies discutii si incerc sa evit pe cat posibil aceste probleme.
2.Continut de calitate pentru ca userul care intra sa`l gaseasca interesant si poate l convinge sa dea un share, coment, like.
3. Articole despre platforma/proiect pe site tau, forumuri, pagini si grupuri facebook + alte relete sociale
4. Cine are disponibil 1-10 $ pentru a cheltui poate face campanii ads de contul propriu la platforma sau un video. In acest fel se pot evita multe discutii legat de bani.
5. Campanii ads pe adword unde va pot ajuta sa primiti conduri promotionale care dubleaza suma investita. Pentru cont nou pe langa cei 25$ se pot primi 75-100$ in plus, daca ai deja un cont pentru a primi suma investita din cate stiu parca suma minima este de 100$ si vei primi code de inca 100$ pentru publicitate.
6. Curator de continut pentru diverse canale prefedefinite. Gen se face canalul de stiri, politica, tutoriale, unde curatorul cauta video online pentru canalul ales. Il descarca, adauga subtitrare daca nu este in limba romana si apoi il urca pe canal. Pentru stiri orice video care este in trend pe retelele sociale este descarcat imediat si apoi urcat pe canal, desigur putin customizat acolo unde este cazul. Mai multe detalii le vom discuta dupa.
7. Manager social social media unde treaba ta este ca proiectul sa aiba o prezenta buna, atractiva si trezi interesul userilor pentru a folosi platforma.
8. Agent de vazari - aici dupa ce proiectul a atras un numar de utilizatori activi contacteaza firme, persoane care doresc sa promoveze produse, servici, concursuri pe platforma. Aici pentru a fi ok, se va face contra comision, adica daca ai adus 100$ in platforma tu vei primi un comision de X pentru munca ta.


Cred ca voi face si o organigrama interioara de functionare pentru a stabili ce are fiecare de facut.

Toti cei care se implica, numele, url (daca detine) vor aparea in pagina dedicata celor care initiat si oferit suport la proiect.

Mai multe datalii vor veni.
Cred ca impreuna putem reusi.
Salut, tu mă cunoști de vreo 2-3 ani, ști că eu prind mai greu și uit repede :D ,dar am ceva ce mulți dintre voi nu au, adică TIMP LIBER. Așa că, dacă pot ajuta cu ceva, mă bag, poate trece mai ușor perioada rece. Multă sănătate
 
Astazi voi primi platforma.
Costul la platforma este de 20$ primele 6 luni, apoi 30$ fiecare luna.
Cod:
We can made such monthly license for you if you can pay directly to paypal account (6 month for $20/month and $30/month after that).
Aici ma reusit o reducere buna, de la 50$ pe luna cat este in mode normal.
Serverul pentru urmatorele 6 luni va cota 65 euro, dupa sa coste 109 euro pe luna.
Revin cu detali cand este gata...

Traducerea in Romana se va face pe parcurs.
 
Site este live acum. Putet accesa si face cont pe rovideo.net .
Am deschis categorie de suport pentru proiect unde se pot deschide topicuri si unde voi posta toate informatiile.
Support Rovideo
Am postat si anunt pentru cei care vor sa ajute la traducere Traducere in Limba Romana Rovideo
Cativa dintre voi v-ati aratat interesul in participare activa la proiecte. Acum ca acesta este live sa vedem la cati au fost vorbe si cati vor trece la fapte.
Voi face prezentarea generala intr-un topic astazi.
 
Loading...
Back
Sus