Site membership prin wordpress (cum pot face?)

Marcous

Active Member
Registered
Full Member
Este vorba despre mutarea unei reviste din format fizic, in format online. Si ma gandesc ca varianta pt a incasa abonamentele este un site tip membership. Sau mai exista alte optiuni?

Daca asta e singura varianta, aveti ceva sugestii / experienta in crearea unui astfel de site folosind wordpress? Care ar fi cea mai buna varianta?
 
Am cochetat cu asa ceva dar in alta idee. Exista plugin-uri care lasa acces la continut partial pentru utilizatorii obisnuiti iar pentru a vedea tot continutul trebuie platit.
Stiu ca exista, m-am jucat cu astea acum 3-4 ani (poate mai mult) dar nu stiu acum ce plugin am folosit .
Ce vreau eu sa zic este ca se poate :)
Si ar trebui sa iti fie util ...

Cu plugin woocomerce ai acces la digital product ca download, adica poti vinde pdf-uri sau poze prin download insa ca revista, ti-ar trebui ceva ce sa ofere teaser si mai apoi pentru cei ce doresc intr-adevar sa citeasca - membership :) ce poate fi platit sau, daca esti doar in vanatoare de conturi poate fi si moca ...

Pluginul gasit de mine atunci punea la dispozitie un shortcode care era bagat in articol si tot ce era vizibil fara membership era pana in acel shortcode (cum e acel tag ---more-- din articole)

Stiu ca sunt deja site-uri prin RO (ziare online sau reviste) care folosesc asemenea functii, unde afiseaza continut pe baza de membership platit ...
 
Loading...
Back
Sus