Site filme online review

MasterLoki

Member
Registered
Am lucrat putin la websiteul : http://topfilmenoi.net
Platforma WP / GRIFUS
Mai am de lucrat pe partea de primovare si postare dar in rest din punct de vedere al designului l-am terminat.
Cum vi se pare si credeti ca mai trebuie facut la el.

Multumesc frumos
 
1. pe homepage ai un spatiu gol care ar trebui sa-l umpli cu ceva.
BS7CwJe.png


2. In rest arata bine si este clean. Mult succes cu el.
 
Incearca sa aduci si lumina/culoare site-ului...Totul e dark..Incearca un wallpaper de fundal pentru laterale cu ceva din filme,etc.
 
Incearca sa aduci si lumina/culoare site-ului...Totul e dark..Incearca un wallpaper de fundal pentru laterale cu ceva din filme,etc.
M-am gandit la treaba asta dar asta inseamna sa se incarcesiteul mai greu, un wallpapaer.. nu merita asa fundalul este pur css. O sa fac si un redirect pe mobil , momentan asta ma intereseaza :)
 
Poti modifica culorile atunci din css direct (alte nuante gen). Redirect pentru mobil? De ce nu instalezi WPtouch Mobile Plugin si setezi 2 minute preferintele si gata ai versiune la site ptr mobil/tableta?
 
Tema sincer e urata rau comparativ cu WPtouch dar ofera un scor mai bunicel in pagespeed.
Se poate modifica optiunea de mobil la jetpack? Adica am acces la fisierele temei undeva sa pot face modificari? Nu se pupa deloc cu google search in nimic si trebuiesc rezolvate.
 
Nu se pupa deloc cu google search in nimic si trebuiesc rezolvate.
Nu stiu de ce spui asta. Eu folosesc jetpak pe toate site-urile si pe versiunea mobil totul sta bine. Nu mai spun ca are un speed foarte bun, pentru ca dezactivea tot ce nu este necesar.
Install plugin si apoi intra in folder prin ftp sa vezi daca se pot edita. La fel poti face din wp-admin daca serverul functioneaza pe suPHP.
 
Loading...
Back
Sus