Site filme - cat merita?

Cyry

VIP Club
Registered
Sponsor
Full Member
VIP Club
Salut,
Eram doar curios sa vad cat merita site asta : www.xcinema.ro
Azi 16/2 are 344 filme adaugate manual/urcate pe servere videosharing + subt .
In general le descarc de pe FL si le urc pe acele sites .
Vizite : 150 organice
Seo : 0
Tema : grifus (platita)
Monetizat : nu , reclame 0 . (doar popups de la serverele unde-s urcate)
PA : 24
DA : 15
Nu vreau sa-l vand ..doar sunt curios . :)
 
1. Arata bine
2. daca tema este cumparata atunci undeva la 100-150 euro.
DZ2hLuU.png

JbZhjby.png
 
Ultima editare:
Cauta acest div in footer, function.php sau alte fisiere care au relatie cu pagina. Cred ca se poate dezactiva din optiunile temei
Cod:
<div id="sub_contenido" class="page">
<div class="contenido" id="resultados">
Aia cu top se afla in sidebar.
 
Daca tot s-a deschis acest topi vin si eu cu o intrebare simpla sper .
Dupa ce criterii faceti aceste estimari ?
Stiu deoarece am un astfel de site ca dureaza foarte mult sa aduci un film pe site , descarca filmul , urca filmul pe un server , pune subtitrare , corecteaza subtitrare , fa o descriere unica la film , promoveaza .
Asa ca sincer eu vad un 150 de euro un pret destul de mic pentru atata munca , sper sa nu va deranjeze cele spuse mai sus si daca puteti sa-mi raspundeti la intrebare raman profund indatorata , o zi buna tuturor .
 
@yepuras depinde de site, platforma, cum arata, etc.
Indiferent cat ai munci in spate sa adaugi filme de calitate, descriei unice, cand e vorba de vanzare pe toata lumea intereseaza un singur lucru. Cati bani produce sau cat ar putea produce. Cand e vorba de cat ar putea produce, mai ales la un site nou, atunci vei lua un maxim 10% .

Depinde si cat de bun esti la vanzari. am vazut site-uri naspa rau vandute cu peste 1500 euro si site-uri bune care abia daca sau vandut pe 100 euro.

conteaza multi factori cand vorbim de vanzari sau aprecierea valorii unui produs sau serviciu.
 
Alex mercik ca te-ai straduit sa-mi oferi un raspuns insa tot nelamurita am ramas .
Hai sa zicem cazul meu , am un site de filme cu peste 1000 de filme bluray ( pentru ca multi zic ca nu sunt bluray am sa zic calitate buna a imaginii ) care imi aduce undeva la 500 de euro pe luna , asta ar insemna ca ar trebui sa cer undeva la 5 mii de euro poate mai bine tinand cont ca pe multe cuvinte cheie sunt pe primul loc si ca are si un pr si PA/DA destul de bun .
Iarasi parca 5000 de euro mi se pare o suma imensa pentru un site
 
Da, este o suma reala.
Este un site care produce si daca face 500 euro pe luna, valoarea lui este de 5000 euro la care s epoate adauga domeniul daca este unul premium, platforma daca la fel este custom si costa multi bani.
Trebuie sa intelegi ca nu produce 10 euro pe luna, ci 500 euro. asta inseamna ca este potential de mai mult.
cel care il cumpar stie ca isi va scoate acesti bani in 6 luni. restul e profit.
 
Salut, pe segmentul de filme online devine rentabil doar de la 20-30k pe zi, iti dau un exemplu concret icmovie.info doar din popads.net castiga undeva la 10 usd pe zi , - mai avea unul undeva la 12 dollari pe zi, + un sistem de reclama prin click nu mai retin exact daca de la google sau din alta parte undeva la 5-6 euro pe zi ( el folosea mult bursa de reclama pentru ca putea vinde spatiile publicitare ) la un trafic de aprox 30k pe zi
Divxonline.biz ( dobitocul care i-am aprins becul in casa si nu mai stie sa salute ) In vremurile bune , scotea undeva la 90 de euro pe zi din pop-up plus reclame ( a avut sansa de a vinde pop-up direct la unele firme de haine- tot multumita mie ca nu stia nici ce-i ala pop-up )
Fisierulmeu.ro la un trafic de 80-90k zi din google si inca un sistem de publicitate ajungea undeva la 9000 euro lunar ulterior google nu a mai acceptat si a adaugat optiunea de sms per cont ( undeva la 1000 euro lunar profit de acolo )
Concluzia: Ai nevoie de trafic pentru banii, nu va asteptati cu 10-20k sa faceti mii pentru ca nu se poate ... un site profitabil pe nisa filme online , adult etc.. devine rentabil parerea mea ... dupa 50k in sus
 
Salut, pe segmentul de filme online devine rentabil doar de la 20-30k pe zi, iti dau un exemplu concret icmovie.info doar din popads.net castiga undeva la 10 usd pe zi , - mai avea unul undeva la 12 dollari pe zi, + un sistem de reclama prin click nu mai retin exact daca de la google sau din alta parte undeva la 5-6 euro pe zi ( el folosea mult bursa de reclama pentru ca putea vinde spatiile publicitare ) la un trafic de aprox 30k pe zi
Divxonline.biz ( dobitocul care i-am aprins becul in casa si nu mai stie sa salute ) In vremurile bune , scotea undeva la 90 de euro pe zi din pop-up plus reclame ( a avut sansa de a vinde pop-up direct la unele firme de haine- tot multumita mie ca nu stia nici ce-i ala pop-up )
Fisierulmeu.ro la un trafic de 80-90k zi din google si inca un sistem de publicitate ajungea undeva la 9000 euro lunar ulterior google nu a mai acceptat si a adaugat optiunea de sms per cont ( undeva la 1000 euro lunar profit de acolo )
Concluzia: Ai nevoie de trafic pentru banii, nu va asteptati cu 10-20k sa faceti mii pentru ca nu se poate ... un site profitabil pe nisa filme online , adult etc.. devine rentabil parerea mea ... dupa 50k in sus
De acord, de aia nici nu are reclame..nu are rost.
Ideea e daca il vand asa cat scot, de fapt intrebarea.
 
Sa fiu sincer eu unu nu l-as cumpara , dar la un calcul sa zicem scutind munca , adaugarea de filme ... timpul etc.. eu unu nu as putea oferii mai mult de 300 lei
 
Loading...
Back
Sus