Site de seriale online pe blogger

raresfranky

Active Member
Registered
Full Member
Salut! Am observat ca acest site:
Cod:
https://www.peserialehd.org/
Este făcut pe blogger si are 1 an si ceva vechime. Are cam toate serialele, inclusiv Game of thrones.
Îmi poate spune cineva cum poți sa ai un site pe blogger si sa nu ti-l închidă... si sa nu Primești nici măcar Dmca la Game of thrones ?
Sunt curios, deoarece am avut si eu site-uri de filme pe blogger si acestea erau închise când începeam sa am trafic.
Multumesc!
 
Nu e timpul pierdut, risti sa pierzi toata munca pe un an, fix atunci cand incepi sa te bucuri de ea ... Plus ca foarte multi spun ca e mult mai usor sa urci in google cu un wordpress pe propiul host, decat cu un blogger ...
 
Dadusem acum cateva luni de un site de filme si seriale pe blogger care era din 2014, dar nu mai tin minte numele. Cum si de ce nu a fost inchis nu stiu.

In alta ordine de idei, am un prieten care s-a bagat in online prin august si a zis sa incerce intai blogger cu site de filme (l-a lasat cu subdomeniu), a bagat cam 200 de filme care sunt si acum fara probleme. Pe unul a primit dmca fara ca sa fie blocat si doar a adaugat un cuvant in url si a fost indexat iar pe el.


Dupa parerea mea asta e la fel ca multe altele de la google, ei lasa 1.5-2 ani sa se stranga oameni cu chestii nu chiar legale fara ca sa zica nimic, apoi timp de 2-3 luni blocheaza absolut orice da macar un semn de posibila frauda/ilegalitate. Cei ce au conturi youtube cu compilatii/video preluate stiu despre ce vorbesc
 
Ultima editare:
Exista un site romanesc pe blogger de multi ani, unul chiar foarte mare care are toate emisiunile romanesti si nu numai si merge bine mersi.
 
Si pe facebook sau youtube, sunt foarte multe crime sau continut "gore" care nu e sters de ani buni. Site-urile astea sunt prea mari ca sa poata verifica tot continutul. Dar e evident ca poate fi sters oricand. E mult mai bine sa cumperi un host special pt. asa ceva ...

Gandeste-te sa ajungi dupa cativa ani la un castig de cateva zeci de dolari / zi cu un astfel de site, iar intr-o dimineata sa te trezesti ca ai mesaj de la blogger cu contul suspendat. Nu cred ca merita pe nisa asta sa te apuci acolo ...
 
Nu-i prea Easy, ai si domeniul banat de Blogger, nu doar contul. N-ai cum sa o dai, tot o iei de la capat
Si cu toate backupurile, metadescrierea din postari nu este inclusa in backup, structura linkurilor se reseteaza, nu e aceeasi, dpdv Seo o iei de la capat, la fel si structura site-ului la fel, trebuie schimbate linkurile peste tot si nu ai pluginuri sa o faci usor ca pe Wp
 
Si cu toate backupurile, metadescrierea din postari nu este inclusa in backup, structura linkurilor se reseteaza, nu e aceeasi, dpdv Seo o iei de la capat, la fel si structura site-ului la fel, trebuie schimbate linkurile peste tot si nu ai pluginuri sa o faci usor ca pe Wp
Stiu ca acum multi ani am mutat un site de pe blogger pe wp, structura a fost identica, de la link la title, description, etc... dar nu mai stiu ce metoda am folosit, dar oricum am folosit script custom de import.
 
Loading...
Back
Sus