Site de filme închis din cauza DDoS attack

raresfranky

Active Member
Registered
Full Member
Salut! De câteva zile am deschis un site de filme si seriale in engleza.
După ce am pus cam 1 mie de episoade, mi s-au indexat pe google majoritatea foarte repede, site-ul a fost suspendat de cei de la care am hostul.
Motivul a fost ca ei nu accepta un site care “suferă” de DDoS attack.
Am protecție Cloudflare pe site, dar ei refuza sa îmi redeschidă site-ul.
Îmi poate spune cineva dacă este normal așa ceva... sa-ti închidă un site doar de la un atac DDoS?
Puteți sa-mi recomandați un Host care respinge Dmca? La prețuri Ok?
Multumesc!
 
Este foarte normal asta. Acest tip de atac a crescut in intensitate in ultima vreme.
Cunosc o grămadă de webmasterii care se plang de aceasta problema.
Ce poți face???
Un dedicat server unde sa ai control si poti implementa reguli de securitate, insa asta doar daca stii sa le faci.
 
salut eu mam luptat cu aceasta problema si eu si prietenul meu am probat mai multe gazduiri in care mau alungat ca nu mai ma tine pe host eu recomand hostclean ro
 
Salut! De câteva zile am deschis un site de filme si seriale in engleza.
După ce am pus cam 1 mie de episoade, mi s-au indexat pe google majoritatea foarte repede, site-ul a fost suspendat de cei de la care am hostul.
Motivul a fost ca ei nu accepta un site care “suferă” de DDoS attack.
Am protecție Cloudflare pe site, dar ei refuza sa îmi redeschidă site-ul.
Îmi poate spune cineva dacă este normal așa ceva... sa-ti închidă un site doar de la un atac DDoS?
Puteți sa-mi recomandați un Host care respinge Dmca? La prețuri Ok?
Multumesc!

Buna ziua,

In aceasta situatie ai uramtoarele variante: ori iei un server dedicat care sa sutina acel site, bine inteles sa sti sa il si setezi, sau sa iei gazduire de la o firma care iti garanteaza aceasta protectie si scapi mult mai ieftin. Acum depinde de bugetul pe care doresti sa il aloci acestui site.

Cu stima,
Ion Robert
 
Buna ziua,

In aceasta situatie ai uramtoarele variante: ori iei un server dedicat care sa sutina acel site, bine inteles sa sti sa il si setezi, sau sa iei gazduire de la o firma care iti garanteaza aceasta protectie si scapi mult mai ieftin. Acum depinde de bugetul pe care doresti sa il aloci acestui site.

Cu stima,
Ion Robert

Multumesc de răspuns! Serviciile Dvs. Îmi oferă aceasta protecție?
 
Multumesc de răspuns! Serviciile Dvs. Îmi oferă aceasta protecție?

Buna ziua,

In momentul de fata gazduim 2 clienti de pe acest forum, care au probleme cu acest tip de atac. Site sunt in "picioare" se incarca fara nici un fel de problema, au chiar si cate 700 de utilizatori online, si nu este nici un fel de lag sau de incarcare a pagini, sa spunem ca incarca greu sau alte probleme.

Cu stima,
Ion Robert
 
Vin si eu cu o recomandare, folositi:
Cod:
http://bullten.com
ofera suport skype si protectie anti ddos sau alte tipuri de flood
 
Loading...
Back
Sus