Share link facebook

Nicutzy

Active Member
Registered
Full Member
Salut tuturor,

Astăzi mi-am înscris site-ul meu în cloudflare pe planul free, totul a mers cum trebuie am schimbat dns-urile cu cele recomandate de ei, site-ul merge bine, dar am o problemă la distribuirea link-urilor de pe site pe facebook, cand vreau sa distribui un link, imi apare o atenționare că "Nu se poate descărca - Nu s-au regăsit datele din URL." respectiv butonul care l-am pus pe prima pagină de "Află mai multe", când vreau sa mă redirecționeze către site îmi spune că "Link blocat - Considerăm că linkul pe care încerci să îl vizitezi este rău intenţionat. L-am blocat pentru siguranţa ta."

De asemenea pe pagina respectivă zilele trecute am distribuit câteva link-uri de pe site pe facebook (când nu eram sub cloudflare), acum acele link-uri au dispărut de pe pagina respectivă de facebook.

De la ce poate să fie această problemă și cum aș putea să o rezolv (credeți că această alegere de înscriere în cloudflare a fost una rea ?).
Îmi cer scuze dacă cumva această problema a mai fost postată o dată.
 
da au disparut deoarece ti-a fost banat linkul..cand un link pe facebook este banat sistemul sterge orice postare/comentariu contine linkul banat..o marcheaza ca spAM SAU O STERGE .posibil sa fi patit blocarea deoarece cloudflare are ipuri shared si sa fi detectat facebook ceva ciudat la ip,nu stiu...poti face appeal la blocarea de link,dar sansele sa ti-l deblocheze is ff mici,nici nu prea verifica feedbackurile de la blocari linkuri!
 
Am activ SSL din cPanel timp de 1 an oferit de firma de host, iar redirecționarea HTTPS tot din cPanel este activă.

@AlexH am accesat modul debugger și îmi afișeaza următorul mesaj.
"We can't review this website because the content doesn't meet our Community Standards. If you think this is a mistake, please let us know. "
 
Am activ SSL din cPanel timp de 1 an oferit de firma de host, iar redirecționarea HTTPS tot din cPanel este activă.

@AlexH am accesat modul debugger și îmi afișeaza următorul mesaj.
"We can't review this website because the content doesn't meet our Community Standards. If you think this is a mistake, please let us know. "
da acela este mesajul care iti specifica ca nu poate verifica siteul deoarece este banat..postarile ti-au disparut de la blocare,este normal asta!
 
Și ce aș putea face în cazul acesta să rămân sub cloudflare sau să îl scot de sub acesta, ce avantaje am si ce dezavandaje am.
Menționez că distribuirea pe G+ nu mi-a afișat nici o eroare, doar pe facebook. Iar în cloudflare nu am făcut nici o setare, doar l-am înscris am schimbat dns-urile și am așteptat propagarea lor timp de 10 minute.
 
Și ce aș putea face în cazul acesta să rămân sub cloudflare sau să îl scot de sub acesta, ce avantaje am si ce dezavandaje am.
Menționez că distribuirea pe G+ nu mi-a afișat nici o eroare, doar pe facebook. Iar în cloudflare nu am făcut nici o setare, doar l-am înscris am schimbat dns-urile și am așteptat propagarea lor timp de 10 minute.

eroarea care ti-a afisato pe facebook este datorata faptului ca linkul este blocat..nu poti posta pe facebook un link ce e blocat,nu te lasa sistemul! in momentul in care ai bagat siteul pe cloudflare ai primit un ip shared de la cloudflare, deci ipul siteului ce il aveai inainte de la firma de gazduire sa modificat in ipul shared cloudflare.deci posibil de acolo sa te fi blocat facebook ...poti face appeal din debugger insa sansele sa ti-l deblocheze is ff mici....
 
Eu cred ca e este de la domeniu. Poți pune ns-urile vechi și vezi ce spune.
Facebook, google trece de cloudflare și știe ip real.

degeaba trece inapoi la ns-uri normale.. nu rezolva nimic...facebook nu debaneaza automat un domeniu...asta se face doar manual si cu appeal
 
Si eu cred ca tot de la domeniu este, si probabil nu s-a activat SSL complet. La mine a durat mereu 24-48 de ore propagarea.
Am spamat facebook de pe cel putin 5 conturi care au fost banate toate, in grupuri, cu boti, scripturi, tot. Nu mi-a fost banat niciodata vreun site, ci doar conturile.

Prea mare coincidenta fix cand ai trecut site prin cloudflare. Verifica toate setarile din cloudflare si ai rabdare 1-2 zile. Si vezi apoi.
 
Și mie de asemenea mi se pare ciudat, deoarece cum am mai spus mai sus, înainte sa trec site-ul prin cloudflare totul era ok, puteam distribuii link-urile pe facebook, chiar înainte sa fac trecerea cu câteva ore am distribuit unul și a mers perfect, dupa trece nu a mai mers. Menționez că pe G+ respectiv Twitter funcționează normal distribuirea.
 
Cum ti-am zis, chiar daca certificatul SSL apare active in cloudflare, NU inseamna ca propagarea s-a facut peste tot. Ai rabdare 48 de ore si vezi dupa. Mie nu mi s-a propagat 100% niciodata sub 24 de ore. Daca dupa 2 zile problema persista, verifica toate setarile din contul de cloudflare.
 
Salut din nou,

Nu s-a modificat nimic, tot așa face. Se pare că Facebook mi-a blocat domeniul dar tot nu înțeleg de ce.
 
Loading...
Back
Sus