Sfaturi punere in practica proiect

Marcous

Active Member
Registered
Full Member
Am rugamintea sa ma ajutati cu niste sfaturi legate de cum as putea implementa o idee de site. Problema e ca pana acum am lucrat doar cu wordpress, dar nu pot spune ca sunt vreun expert, cel mult mediu la nivel de cunostinte. In rest, spre zero.

Ideal ar fi tot sa folosesc tot wordpress, dar vreau sa arate si cat de cat ok, nu sa fie doar ca sa stiu ca l-am facut.

Ideea in mare e: un site care sa combine un blog cu o sectiune de anunturi pe care le poata posta utilizatorii. Sa zicem ca va fi pe nisa "service auto".

Pe de o parte, sa postez materiale despre intretinerea auto, pe de alta parte, service-urile / mecanicii / magazinele de piese / etc, sa poata posta anunturi intr-o sectiune dedicata, prin care sa isi ofere serviciile.

O optiune o vreau neaparat, ca cei interesati sa poata cauta in anunturile de pe site ceea ce au nevoie si dupa criteriul "cel mai apropiat", adica in functie de locatie.

Pe langa asta, sa aiba optiunea ca utilizatorii inregistrari sa poata lasa recenzii proprietarilor de anunturi, posibilitatea ca fiecare user sa-si customizeze profilul propriu cu imagini, text, si eventual o mesagerie interna.

(e un exemplu nisa service auto, ideea mea e pe alta nisa, dar e acelasi lucru)

Aveti ceva sugestii? Multumesc anticipat.
 
Pai sunt teme care au deja blog integrat ...

Gen : demo.designinvento.net/classiads (mai pe la jumatea paginii ai vreo 20-30 de variante)
 
Pe themeforest m-am uitat mai mult. Speram ca poate e vreo tema pe care nu am descoperit-o eu.
Ma mai gandeam si la Osclass, dar nu stiu cum sa modific chestii la el.
 
Loading...
Back
Sus