Sfat achiziție TV

Naruto9

VIP Club
Registered
Full Member
Web Designer
VIP Club
Salutare. Doresc să achiziționez un TV de 123cm(120-125cm) la un buget de maxim 2000 RON de preferat de la EMAG pentru că am retur 30 zile - suficient timp să testez.

Din căutarile mele am zis că acest tv https://www.emag.ro/...c/pd/DVRNYJBBM/ ar fi tocmai bun, chiar dacă e prețul puțin peste buget dar sper să fie redus vineri. Inițial voiam un tv Samsung dar din ce am citit din reviewuri toată seria 2018 este slabă plus că lipsește decodorul de sunet DTS. Seria Samsung 2017 (40MU6102) am la părinți luat și face figuri pe posturile tv și anume sacadează(are un judder enervant doar pe posturile tv, în rest se mișcă impecabil)

Televizorul îl voi folosi doar pentru TV, FILME(musai) iar funcția de smart doar un youtube sau netflix..dar foarte rar.. Știu că prețurile sunt mai mari acum, e și normal deoarece vineri se anunță reducerile..tocmai de aceea iau în calcul și recomandări de tv de 2300-2700 lei

Alegerea făcută este una bună? Dacă nu, ce-mi recomandați în același buget ?
 
Eu am acest model de ceva timp si sunt multumit de el
Daca esti pasionat de filme ecranul face toti banii, toti cei 2000 :D. Eu l-am luat cam cu 2600 de lei, acum e 1900, sunt curios de Black Friday cat il mai reduc, daca acum cica reducerea e de 44% o_O.
Fără supărare dar am specificat clar că seria 2017 nu are decodor DTS și tu fix tv-ul ăsta mi l-ai recomandat. Degeaba ai ecran super șmecher dacă 90% din filmele de pe torrent nu se aud necesitând convertire manuală în pc/laptop. La 2000 lei mă aștept totuși să nu pierd 1 ora jumate pentru a avea sonor la un film...
 
Maine iti voi da o oferta din Spania unde poti avea un fhd smart tv de 55 la doar 350€. Te mai poate costa livrarea cam 100 dar tot iesi in pret.
Nu mai știu daca la sunet are ce vrei tu, știu doar ca eu folosesc asa ceva unde nu am probleme cu filme luate de pe net.
Am rulat chiar un film cu sunet atoms true si se aude super.
Repet:daca am înțeles eu bine.
 
Loading...
Back
Sus