Sfarsitul Lumii?,Apocalipsa?,Sa descoperit cea mai mare regiunea vulcanica

schoolOFdj

Active Member
Registered
Full Member
Sa descoperit cea mai mare regiunea vulcanica ca intindere la mii de metri sub suprafața de gheata ce acopera Antarctica.
Mai exact 91 de vulcani noi ce se ascund sub stratul de gheata .
Pana in momentul de fata se cunosteau doar 47 de vulcani care ieseau cu varfurile lor, deasupra stratului de gheata .
Eu cred ca se intampla ceva curand ,si dece sa facut public acum , care este mesajul acestui articol ? sunt sigur ca, se stia de foarte mult timp ,mai ales cu technologia din prezent.Iar geologii nu sunt cum sunt doctori sa greseasca cate o data .

Gama de vulcani masoara de la 100m la la 3.850 m inaltime.

Pana acum se stia ca cea mai periculoasa zona find cea din Africa dar uite asa au intors parerile si acum cea mai periculoasa zona este exact cea din Antartica.

Antartica este zona unde sau facut cele mai putine cercetari de pe glob .

In acest video este dovedita crapatura cea mai mare din istoria omenirii dovedita pana acum din cauza vulcanilor.


Nu sunt in credincios 100 % dar postez doar ca informatie ,ma repet din nou, adica cine sa gandit sa puna asa ceva in biblie: stia de cand hau , iar in prezent se dau informatii ca, sa descoperit acum ...Sa fim seriosi ,Crezi in Mos Craciun ? :) ,(****** : Eu da)

Sfarsitul lumii, in varianta din Biblie: Va fi cutremur mare, Luna se va face rosie

Tu ,crezi in dumnezeu ?
http://www.roforum.net/threads/crezi-in-dumnezeu.4555/page-9#post-31129

Citez paragraph, sursa protv articol:
Toata aceasta intamplare a fost numita de catre astrologul Richard Nölle drept Super Luna, deoarece nu numai ca va fi la perigeu dar coincide si cu faza de luna plina si va fi in cel mai apropiat punct din ultimii aproape 20 de ani. Potrivit lui Nölle, aceasta combinatie speciala va determina o crestere a incidentei dezastrelor naturale.

Iar noi ne gandim la atractia banilor ,arme nucleare,petrol.
 
Ultima editare:
Loading...
Back
Sus