Server Down timp de 7 zile

Sebastian

Active Member
Registered
Full Member
Salut
Am fost plecat o perioada si mi-a fost serverul picat aproximativ 7 zile
Am observat ca si site-urile care erau pe locurile 1-2 nu mai sunt ... Am rezolvat problema cu serverul, dar oare o sa mai urce inapoi site-urile ? Ce spuneti ?
 
Salut
Revin cu update.
Site-urile sunt pe aceleasi pozitii ca si inainte de crash la server.
Poate sunt eu mai norocos. Dar se pare ca a durat o zi pana mi-am recapatat pozitia.
 
Salut
Revin cu update.
Site-urile sunt pe aceleasi pozitii ca si inainte de crash la server.
Poate sunt eu mai norocos. Dar se pare ca a durat o zi pana mi-am recapatat pozitia.
google are mai multe cicluri de cache la rezultate, e posibil ca acum sa fii primul, iar mai incolo sau maine sa fii de negasit
 
Totul depinde cat de des ai rulat verificarile in webmaster si daca in ultimile 3 luni ai trecut peste 5% rata de eroare a serverului; daca ai trecut peste 5% atunci in urmatoarele 3 luni o sa vezi ca SEO/Analytics o sa scada, iar pe urma incet o sa isi revina la normal daca continui sa publici articole, altfel o sa stagneze

Pentru a fii la zi cand iti cade platforma poti folosii platoforma care o sugerato @xenno sau poti folosii platofrma noastra care ofera servicii similare, notificari si monitorizare a serviciului si domeniului; deasemenea Roforum este support official pentru Next Analytics, daca te inrereseaza sa vezi ce oferim inainte sa te inregistrezi pentru monitorizare, verifica pagina de Service Status.
 
Loading...
Back
Sus