Promotie Server dedicat 8 core si 8GB RAM 13 euro

La cei care nu functioneaza ftp si nu vreti sa va mai chinuiti, puteti folosi https://winscp.net/eng/download.php si va logati cu datele de la root.
Atentie!!!
Acest program va da acces la tot, asa ca aveti grija unde si umblati.
 
Revin si va spun ca eu inca am serverul si merge foarte bine. Sunt multumit per total de acest server. Vad ca oferta inca este valabila. As vrea sa incerc sa fac un server de streaming video. Ce variante imi recomandati pentru a configura un server pe care sa fac live streaming cu cat mai putine costuri, chiar free daca se poate..
 
Live stream unde? Facebook, Youtube, Twitter, etc.
Pentru stream prin aceste platforme nu e nevoie de nimic special, dar daca vrei sa faci tu server de stream, atunci ai nevoie de chestii speciale de instalat.
Plus depinde si cati se vor uita la stream in acelasi timp.
Pe server ai 100MB LAN, si daca faci stream de 720, atunci se pot uita simultan aproximativ 20 persoane.
 
Sa fac eu serverul meu de stream nu pe astea unde te omoara cu drepturile de autor si alte reguli ale lor :) Nu cred ca o sa am mai mult de atatia pentru inceput!
 
ca si server de stream poti folosi Nginx+Rtmp module(HLS) care este free si foarte stabil. Totusi trebuie sa ai putine cunostinte pentru configurare. Am pus HLS in paranteza deoarece poti face stream si pe html5 si nu ai nevoie de flash. alte variante paid ar fi wowza(foarte bun dar scump), flussonic, red5(este free dar foarte dificil de configurat).
Acum depinde cum folosesti serveru de stream. Daca faci transcoding direct pe server acela nu este bun. Eu am varinata de 23 euro si doar cu un canal transcodad imi sta procesoru la 30-40 %.
 
Da transcoding vreau sa fac pe el. Tu ce folsesti ? :D Eu as vrea sa fac un sistem cum sunt cele radio adica server + backup si cand vreau eu sa intru din pc-ul meu sa intru peste backup si sa nu fie intreruperi :D Se poate face asta? Cam ce trafic ai pe latimea de banda de o ofera ei ?
 
Dupa peste 8 luni de a folosi acest server revin cu un feedback daca imi permiteti :) Serverul meu are acum : up 246 days, 5:03, 1 user. In tot acest timp nu am avut probleme cu el de nici un fel. Serverul a fost configurat cu CWP + phpvibe (Script upload video). Traficul pe site l-am adus din facebook insa cred ca era o limita de banda la server pentru ca la fiecare distribuire de material nu treceam de 250 useri activi pe site simultan. De 2 saptamani am mutat site-ul pe un dedicat mai mare la online.net si din aceeasi sursa de a distribui materialele pe facebook am inceput sa ajung si la 450 useri online simultan distribuind pe aceleasi pagini pe care distribuiam si inainte. Am zis ca poate e doar o "lovitura" la o postare mai buna insa diferenta o vad zilnic de cateva zile. Ca idee pentru websiteuri cu trafic mai mic este perfect serverul la pretul lui, dar daca dorim ceva mai mult ne trebuie ceva mai mare :D
 
Tu parca hostai video la tine nu?
E normal limita aiia ca ofera doar 100mb unde online minimul este 150mb pana la 750MB FD Premium.
Ma bucur ca ai fost multumit.
 
Da e super reteaua si au resurse pentru toate buzunarele. Stim cu totii ca scaleway, oneprovider si online.net sunt aceeasi retea si in functie de cerinte si buget gasesti calitate la pret foarte bun!
 
Platesc 2 vps-uri undeva la 65 euro lunar, unul de la nshost si unul de la contabo ...acum vazand preturile la dedicate, m-ar interesa sa iau un dedicat !
In urma testelor voastre la aceasta firma ? merita sa iau de la ei ?
Iar legat de vizitele site-urilor ,daca sunt site-uri in ROMANA imi recomandati sa raman la nshost cu datacenter romanesc sau la providerul de care vorbiti aici cu data center FRANTA ?
 
Salut,

Atat timp cat serverul dedicat pe care doresti sa-l achizitionezi are o configuratie buna si bine inteles SSD, poate fii si in afara tari. Din punctul meu de vedere este OK si in FRANTA si in RO, totul depinde de bugetul tau si de calitatea pe care o doresti.

Cu stima,
Ion Robert
Admin HosTCleaN.Ro
 
Salut,
am citit discutiile voastre..., eu caut un hosting SSD si mai ieftin, daca se poate. Fara sa imi fac alte griji.
Ce imi recomandati?
Multumesc.
 
Pai in opinia mea ieftin si sa nu imi fac griji sunt doua chestii diferite.
Ieftin poti lua orice host de la 1-3 euro pe lună.
Sau vezi oferta de pe immdomain.com la Wordpress hosting, poate este ceea ce căutați.
 
Loading...
Back
Sus