Promotie Server dedicat 8 core si 8GB RAM 13 euro

Da. Trebuie sa iti faci poza tinand ID langa fata si apoi la fel faci cu cardul. la card lasi sa se vada doar primele 4 si ultimele 4 cifre.
 
Eu inca nu am primit serverul :) Tot in pending e. Mi-au dat notificare ca dureaza 3 zile :)) Cred ca saptamana viitoare o sa am datele :))
 
Abia ce a fost activat, dupa ce a fost comandat ieri. Faceti comanda prin paypal, astfel ca veti da verify doar un click pe linkul primit in emailul trecut in paypal, fara poze, fara bataie de cap!
 
Poate are cineva chef sa faca un tutorial, sau macar cateva print-screenuri cum se ajunge sa instalezi sentora pe el... Sau cum instalezi centos pe el...
 
Pai dupa ce ti-l activeaza ei, apoi ai in panoul de control un buton Manage. Acolo intri si ai toate optiunile, ma rog instalarea de fapt o faci de la reinstall. Apoi completezi user parola pentru ssh login si de acolo pentru a instala sentora cred ca sunt teme pe forum daca cauti sau direct la sentora pe site :D
EDIT: Sa inteleg ca toti suntem smecheri acum cu servere dedicate ?:))
 
Nu prea imi dau seama. vine cu ceva pe el, sau cum? La online.net stiu ca imi instalam centos mai intai, si dupa aia Sentora prin ssh. Am rabdare sa apara @AlexH :)
upload_2017-12-29_20-51-51.png
 
Nah din poza asta ce ai pus-o te duci la Reinstall si acolo alegi ce sistem de operare pui pe el. Eu am ales Centos 7.2 64biti si iti mai cere sa completezi un user si o parola si dai sa execute. Userul nu trebuie sa fie root, admin. Apoi dureaza 45-60 minute sa iti instaleze systemul si apoi intri prin ssh in el cu userul si parola ce le-ai ales si acolo cred ca te descurci sa instalezi sentora :D
 
Multumesc. Putea sa puna alt nume acolo nu Reinstall.. Istall OS or something. Merci
 
Cei care vreti sa luati server dar nu aveti chef de cont sau verificari, va pot comanda prin contul meu, atat timp cat va platiti factura.
Multumesc. Putea sa puna alt nume acolo nu Reinstall.. Istall OS or something. Merci
Userul pe care-l creezi acolo nu are acces sudo ... dupa ce instalezi totul lasa-l vreo ora ... initial eu nu ma puteam loga nici cu root... Dupa vreo jumatate de ora - o ora a mers root-ul ... de acolo configurezi daca vrei userul pe care l-ai bagat sa aibe acces sudo, altfel nu vei putea instala nimic de pe user, doar sa instalezi de pe root.
 
1. e bine sa ai alt user in afara de root.
2. pentru acces root exxecuta: sudo -i si gata
Intelege pe romaneste ca imi dadea password invalid pe root dupa instalare :)) Nu am cum sa iti arat acum, ca si-a revenit. Iar legat de ce spui tu, nu degeaba spun ca nu merge sudo ...
before: https://ibb.co/jqY0wb
Pentru a da acces userului puteti urmari pasii astia simpli de pe root:

Cod:
1. usermod -aG wheel nume_username

Acestia fiind toti pasii :D . Apoi relog pe username si sudo -i pentru a vedea ca aveti acces.
after: https://ibb.co/dRrW2G
 
Ultima editare:
Eu astept propagarea la 2 domenii sa vedem daca merge :)) Am pus CWP pe el :)))
 
Acest server la minare scoate aproximativ 60hps si dificultatea este 30000 cu 6 thread, Daca gasiti sau stiti monezi cu putere mica de minare, puteti scoate ceva frumos.
 
Din moment ce ai testat pe hash
Acest server la minare scoate aproximativ 60hps si dificultatea este 30000 cu 6 thread, Daca gasiti sau stiti monezi cu putere mica de minare, puteti scoate ceva frumos.
Din moment ce ai testat ce scoate, ai testat cu ceva, de ce nu ne spui cu ce in loc sa spui doar ca "se poate? ??? Ca de putut se poate cu oricare, si cu un pentium 5 ...
 
Loading...
Back
Sus