Sentinta judecatoreasca prin care marii operatori de Internet din Romania sunt obligati sa blocheze site-urile cu filme piratate

WPMT

Active Member
Registered
Full Member
Detalii aici:
Cod:
http://www.ziare.com/internet-si-tehnologie/acces-internet/sentinta-judecatoreasca-prin-care-marii-operatori-de-internet-din-romania-sunt-obligati-sa-blocheze-site-urile-cu-filme-piratate-1565942

Ce parere aveti?
 
Scrie asa prin articol: "Decizia fara precedent in Romania vizeaza doua site-uri de streaming online, filmehd.n*t si filmeonline2013, dar si portalul .thepiratebay, care foloseste tehnologia torrent.", deci doar la aceste doua site-uri se refera...dar e un site si mai mare ca ele, filmeserialeonline...
 
Ultima editare:
eu cred ca blocarea acea pe dns poate fi pacalita nu e asa? cum au putut cei de la telegram sa treaca de blocarea impusa de rusia asa pot si aceste siteuri...
 
eu cred ca blocarea acea pe dns poate fi pacalita nu e asa? cum au putut cei de la telegram sa treaca de blocarea impusa de rusia asa pot si aceste siteuri...
Se blocheaza la nivel de provider dns, daca treci pe dns-urile de la cloudflare sau google o sa funcitoneze. Problema este ca nu multi utilizatori stiu sa faca asta.
 
Se blocheaza la nivel de provider dns, daca treci pe dns-urile de la cloudflare sau google o sa funcitoneze. Problema este ca nu multi utilizatori stiu sa faca asta.
te referi ca detinatorul de site sa puna pe google dns sau cloudflare sau vizitatori sa modifice in placa de internet si sa puna dnsurile de la google?
 
te referi ca detinatorul de site sa puna pe google dns sau cloudflare sau vizitatori sa modifice in placa de internet si sa puna dnsurile de la google?
Vizitatorul trebuie sa modifice, asta e problema ca multi nu o sa faca asta pentru ca sunt alternative mai usoare.
 
Loading...
Back
Sus