Recenzie Se mai pot urmari filme la Tv?

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
A vedea filme la TV a devenit o corvoada. In loc sa ma relaxez ma enervez. Imi consum nervii aiurea, caci de rezolvat nu rezolv nimic. Si paradoxul este ca exista oameni angajati special de aceste televiziuni, care-ti gasesc cele mai tensionate momente pentru a baga publicitate. Nu baga nimeni publicitate intr-un moment mort, ar fi absurd sa se intample asta.

Solutia sunt site-urile de filme online , fie ca vorbim de cele oficiale, fie ca vorbim de cele mai putin neoficiale. Eu nu as putea viziona niciodata un film ca si Jumanji Welcome to the Jungle , un film incredibil, la tv, deoarece iti strica tot cheful prin difuzarea reclamelor fix in cele mai bune momente ale filmului.

În noul film Jumanji: Aventura in jungla, jocul se schimba întrucât patru prieteni extrem de diferiti sunt de data aceasta absorbiti în lumea jocului Jumanji. Atunci când descopera pe o veche consola video un joc pe care nu-l mai încercasera, cei patru se hotarasc sa joace si sunt imediat absorbiti în decorul de jungla al jocului si în avatarurile pe care si le alege fiecare. Astfel descopera ca nu sunt ei cei care joaca jocul, ci Jumanji îi joaca pe ei. Ei sunt nevoiti sa intre în cea mai periculoasa aventura a vietii lor, pentru ca altfel, risca sa ramâna blocati pentru totdeauna în jocul Jumanji!

Filmul are 7.9 pe IMDB, un film care te prinde inca de la inceput,actiune combinata cu mult umor ,actori care se potrivesc manusa pt rolurile din film, o poveste de aventura pentru copilul din noi.

Ceea ce m-am temut ca se va întâmpla s-a întâmplat. Am asteptat cu nerabdare primul trailer al acestei ”urmari” a succesului din 1995, dar m-a dezamagit, însa tot am sperat ca vizionarea filmului poate ca ma va face sa ma razgândesc. Din pacate, nu s-a întâmplat astfel, iar temerea mea de la vizionarea trailerului s-a adeverit: ”urmarea” este execrabila, la fel ca ideea ce sta la baza scenariului.

Pacat de actori, pacat de idee, pacat de film, si-au mai batut joc de înca o ”icoana cinematografica”.
Parerile despre acest film sunt impartite in pro si contra, per total este un film ce merita vazut.
Vizionare placuta tuturor pasionatilor de filme online. !! Eu unul am vazut aseara online Jumanji.
 
nu mai poti urmari,au numai emisiuni toate canalele tip protv,antena , sincer nici numai ma uit pe canalele tv ,prefer la filmele online dau direct partajare la tv si aia e
 
Filme la TV????? Nu ma mai uit la filme la TV de vreo 2 ani. Daca e imi descarc film si ma uit de pe stick sau online. Asa ca site-urile de filme sunt bune si la locul lor daca le tin clean.
 
Eu de obicei pun hdmi-ul de la laptop și mă uit online pe tv. Ce mă mai uit la tv e exatlon, insula iubirii,etc. emisiuni de genul. filme și seriale niciodată nu mă uit. Pentru că vreau să mă uit în liniște. Chiar am fost atent acum 2-3 ani, și pe protv rula filmul în continuare, a băgat reclamă când un actor alerga apoi îl arată în mijlocul unei conversații cu altcineva. Măcar de l-ar lăsa de unde era..
 
asta este..Ei pun reclama pe primul loc deoarece este platita de cei care o solicita.Pe site-urile de filme exista un mare dezavantaj :pana deschizi videoclipul propriu-zis apar alte reclame de tip pop-up..Cel mai bine e sa-ti descarci un film plus o subtitrare si ai terminat..Nu e mai simplu ?
 
asta este..Ei pun reclama pe primul loc deoarece este platita de cei care o solicita.Pe site-urile de filme exista un mare dezavantaj :pana deschizi videoclipul propriu-zis apar alte reclame de tip pop-up..Cel mai bine e sa-ti descarci un film plus o subtitrare si ai terminat..Nu e mai simplu ?

nu se mai gasesc,de ex filelist nu prea mai gasesti filme noi ci doar delea vechi si nici alea multe, nu se gasesc la download multe filme,doar online sa privesti ,
 
Poți să-ți iei și un cont de hbo go și te uiți la filme. ȘI pe netflix sunt dar cam slăbuț, e mai mult material pentru seriale. Se găsesc soluții. Prefer să mă lipsesc decât să descarc de pe thepiratebay, tot felul de viruși am luat și reclame care se deschideau pe desktop.
 
Eu unul nu prea am treaba cu site-urile de filme. Am incercat de cateva ori sa vad ceva fime online, am nimerit ori peste unii de ma inecau cu reclame, la altii am dat peste trailer-ul filmului. Imi puteti recomanda site-uri de filem online serioase?
 
Eu unul nu prea am treaba cu site-urile de filme. Am incercat de cateva ori sa vad ceva fime online, am nimerit ori peste unii de ma inecau cu reclame, la altii am dat peste trailer-ul filmului. Imi puteti recomanda site-uri de filem online serioase?
Salutare, toate site-urile de filme online au reclame (altfel nu ar supravietui), dar poti urmari linisitit www.f-hd.net, parerea mea este ca e unul dintre cele mai decente.
 
Poți să-ți iei și un cont de hbo go și te uiți la filme. ȘI pe netflix sunt dar cam slăbuț, e mai mult material pentru seriale. Se găsesc soluții. Prefer să mă lipsesc decât să descarc de pe thepiratebay, tot felul de viruși am luat și reclame care se deschideau pe desktop.
Eu am ramas profund dezamagita de Netflix si in general de siteurile de genul asta HBO GO si HULU, in mare parte pentru ca ele functioneaza doar pentru o nisa de filme .. pe netflix ai norocul sa gasesti filme din francize mari gen MARVEL sau STAR WARS, si cam atat.. restul filme mediocre, multe productii proprii campioane la rotten tomatoes. Nici sa nu incep discutiia despre seriale... :( gata ma calmez..
 
Bănuiesc că e scump să cumpere drepturi de autor pentru atâtea filme, pe hbo go chiar sunt filme faine. Dau 20 de lei și mă uit liniștit. Mă uitam acum câteva zile la exatlon, și nenorociții au băgat 22 de reclame. Am calculat cam cât fac pe o reclamă, și la ratingul de 2.8 m de telespectatori, ar fi 9 mii de euro. So yeah, 22x9 = 198.00 euro . Apoi mai bagă și plasare de produse în emisiune. Bani căcălău, dar ei pun tot seriale cu turci pe canal și filme cu steven seagal de când era fecior. Oricum am renunțat la tv de câțiva ani, mă mai uit la emisiuni din astea de competiții și cam atât. Bănuiesc că rămân la filelist
 
Loading...
Back
Sus