Se mai merita sa continui?

Jeliu Mihai Bogdan

Graphic Designer
Registered
Full Member
Graphic Designer
Salutare tuturor, tocmai mi se termina link-ul pe site-ul stiri-economice.ro si vroiam sa stiu acum ca stiu de PA DA.. se mai merita sa continui? Ma uit la webmaster zone la Linkuri către site-ul dvs. si nici nu imi apare link-ul asta.. si e de 3-4 luni adugat pe site-ul lui. Astept o parere.
 
Trust flow si citation flow destul de medii avand in vedere ca domeniul ar trebuie sa aiba PR4, DA 21 PA32, in cautari se descurca binisor... sa zicem ca nu e tocmai inutil, insa daca ai facut asa cu toate link-urile.. eu unul as fi facut pagini pentru cuvinte cheie, si as fi folosit backlink-uri cu ancora pe acele pagini. Asa pe homepage, continutul nu e tocmai relevant pentru un singur keyword, deci mai greu apari in rezultate. De asemenea, incearca sa schimbi strategia de content marketing, publica articole pe blog optimizate SEO, cate un articol cam la fiecare cuvant sau set de cuvinte cheie, daca sunt scrise bine e posibil sa ajungi pe prima pagina chiar si fara linkbuilding. Am aplicat asta de mai multe ori si a mers binisor la un magazin online.
 
Salutare tuturor, tocmai mi se termina link-ul pe site-ul stiri-economice.ro si vroiam sa stiu acum ca stiu de PA DA.. se mai merita sa continui? Ma uit la webmaster zone la Linkuri către site-ul dvs. si nici nu imi apare link-ul asta.. si e de 3-4 luni adugat pe site-ul lui. Astept o parere.

Parerea mea este sa nu mai continui. Desi are PR4, DA este de 21 si PA este de 32.
Am explicat in alt topic, ca nu se merita sa faci schimb de link de link sau sa cumperi daca site-ul respectiv nu are minim DA31+
Pentru un site din 2011 sta destul de prost. Doar 100 link indexate in google si ultima oara cand a trecut google pe site a fost pe data de 04.03.2015.
In alexa.com roforum pe romania sta mai bine. Site-ul de sus este pe 10244 iar roforum este pe 9266.
Exista exceptii cand poti cumpara articol sau link pe un site sub DA31.
 
Am inteles, deci mai pe scurt, nu este bun. Nu mai continui :D Ca daia am zis Alex in articolul tau in care ai postat semnificatia PA si DA si am zis ca o sa fac curat in site.. O sa mai caut bloguri cu PA si DA mai mare
 
Vezi aici o lista de backlink http://www.roforum.net/resources/high-pr-and-gov-edu.7/
Mai este si un topci cu o astfel de lista.
Spor la curatat. Sunt sigur ca dupa o vreme vei incepe sa injuri si te vei gandi ca era bine daca acordai mai multa atentie cand ai facut aceste backlink. :D
Este de 100 de ori mai greu sa cureti.
 
O sa am mai mare grija.. sincer de cand a aparut forumul, am devenit mai activ la anumite chestii :D gen statistici, PA si DA... :d o sa caut si in arhiva postata, am gasit si lista cu anunturi, gen tocmai.ro ... etc.. o sa postez si acolo anunturi
 
Loading...
Back
Sus