Se cauta parteneriat filme si seriale

AlexH

Merg pe strada catre Mine...
Membru personal
Administrative
Freelancer
SEO Expert
Pentru noul proiect m-am gandit sa aduc niste parteneri.

Pe noul site oricine care vrea sa vada un film sau episod va trebui sa plateasca 1 token si accesul la acel video va fi pentru 10 - 15 zile. Userii vor putea cumpara tokeni prin telefon, paypal, card.

Ce trebuie sa faca partenerii?

1. o persoana care sa urce filme in format HD cu subtitrare in limba romana. Planul este ca pana in martie cel tarziu sa fie urcate 1000 filme pe site
2. o persoana sau mai multe, depinde de timpul fiecaruia care sa urce seriale cu subtitrare in limba romana. Este posibil si o singura persoana per serial care sa se asigure ca episodul este live imediat dupa difuzarea in usa sau tara in care face parte + subtitrare.

Ce primesti in schimb?

1. Toti tokenii din vanzare sau acces la video se duc catre tine cu o taxa de conversie de 20%.

Care este valoarea unui token?
Inca nu este stabilitata inca o valoarea fixa dar ma ganesc la urmatoarea. Userul cumpara token cu 0.03$ iar tu vanzi tokenii castigati la 0.01$
La pretul actual intr-o luna daca 10000 persoane vizioneaza fiecare 10 filme, vine 100.000 token.
100000 x 0.01 = 1000$ - 20% = 800$

Acestea sunt doar cateva detalii.

Cei interesati trebuie sa fie seriosi si sa respecte angajamentul. Nu vreau mai tarziu sa aud ca nu este timp sau renunt, etc.

De retinut ca aceasta oferta de parteneriat este o oportuintate pentru voi si daca decideti sa colaboram nu imi faceti mie personal un mare serviciu. Daca nu esti destul de deschis la minte sa vezi oportunitatea, atunci mai bine iti vezi de treaba.

Si pentru a ma face si mai inteles, va spun ca pot face upload singur sau plati pe cineava (deaja sunt 3 persoane care si-au expimat interesul pentru asta) sa urce filme/seriale si toate veniturile sa intre in buzunarul meu.

Este o propunere cat se poate de serioasa.

Daca aveti intrebari va rog sa postati mai jos.
 
Ohh... Da cine crezi ca plateste pentru vizionarea filmelor si serialelor in Romania cand exista moca peste tot?
De ce n-are succes Netflix si la noi?
 
Sa inteleg ca este vb de un site de filme si seriale?
Filmul sa fie urcat integral sau pe parti?
Conteaza unde sunt urcate filmele?( ce retea si ale cui conturi)

Ohh... Da cine crezi ca plateste pentru vizionarea filmelor si serialelor in Romania cand exista moca peste tot?
De ce n-are succes Netflix si la noi?
Sunt seriale care au mare succes la noi. Referitor la chestia cu plata pt vizionare si eu imi pun un mare semn de intrebare.
 
Ohh... Da cine crezi ca plateste pentru vizionarea filmelor si serialelor in Romania cand exista moca peste tot?
Stiu ca vor fi mai ales pentru ca optiunea de a cumpara token prin sms si oricine va plati 1 euro sa vada 100 filme sa zic asa, fara reclame.
De ce n-are succes Netflix si la noi?
Pentru ca oferta mica si 95% nu are subtitrare
Conteaza unde sunt urcate filmele?( ce retea si ale cui conturi)
Nu ai inteles ideea
Filmele sunt urcate pe servere la mine si nu embed de pe surse gen openload
Sa inteleg ca este vb de un site de filme si seriale?
NU. Este un site de video cu optiunea de filme si seriale online.
Filmul sa fie urcat integral sau pe parti?
Nu vad rostul al intrebare.

Update:
Site oricand poate fi schimbat pe extern, gen spania, uk, germania, franta, unde se vor gasi usor 5-20k useri paltitori.
 
Parerea mea este ca nu are rost sa te incurci cu asa ceva, este riscant. Mai bine gandesti un alt fel de "sistem", utilizatorii care "doneaza" lunar suma de X euro, nu le vei mai afisa reclame.
 
Mai bine gandesti un alt fel de "sistem", utilizatorii care "doneaza" lunar suma de X euro, nu le vei mai afisa reclame.
Asta se poate foarte usor face.
Optiuni exista si chiar cum am spus mai sus, accesul nu este per film ci renuntarea la reclame.
Dezactivez embed, blochez google pe site si am scapat de probleme. :D
 
Asta se poate foarte usor face.
Optiuni exista si chiar cum am spus mai sus, accesul nu este per film ci renuntarea la reclame.
Dezactivez embed, blochez google pe site si am scapat de probleme. :D
Cand ziceam de "probleme" ma refeream la alt gen (exemplu: derialepeney.ro), cand ajungi mare concurenta incepe sa-ti faca probleme, si prin concurenta ma refer la boyo sau stenaplay, mai ales cand ceri bani pentru anumite "servicii".

In textul de mai sus am modificat numele la site-uri/servicii pentru a nu face seo si a atrage alte "persoane".
 
Salutare! Alex, sunt interesat de oferta ta, dar vreau detalii mai multe. Adica n-am inteles ce fel de filme ( gen luate dupa filelist,adaugate subtitrare pe ele ce gasim pe net) si la seriale la fel? Daca e lasa-mi detalii in privat si-ti spun exact daca e ok sau nu.. Daca ne vom intelege, dupa 9 ianuarie pana in martie iti pot adauga singur toate articolele de care ai nevoie :)
 
Sunt de aceeasi parere cu @Susp3kt. Ii pui no index, iar pentru asta trebuie sa devina cunoscut, iar atunci va fi o problema. Sau poate stii vreo tara in care sa permita acest lucru, fara sa fie considerat evaziune cel putin. Aduc si eu in discutie derialepenet.ro, Binenteles ca ar putea fi si 99o care posibil sa fie in aceiasi situatie, dar care nu a cerut taxa.
Poate eventual sa ceri taxa ptr un citat de ex, citate pe care le poti converti in tokeni, care ii poti folosi pentru vizionat.
 
Sunt ok in domeniu,stiu despre ce-i vorba ,sunt la minut cu aparitiile,daca incepi proiectul trimite-mi un PM cu detaliile sa vedem cum putem colabora.
 
Ideea este simpla, din punct de vedere legal, fara un contract, cu cei care detin drepturile de autor pentru acele "opere" nu se poate face nimic legal.
Nu ai voie sa le gazduiesti, si sa le dai la altii sa le vada, si nici link-uri care sursele unde se pot vedea LIVE, chiar daca site-ul nu are treaba cu tine.

Alceva mai bun decat popcorn nu cred ca o sa existe :) ( chiar daca nul folosesc )
 
Pai ma gandesc ca trebuie sa fie ceva legal ,contract sau orice o fi ,altfel nu vad vre-un motiv sa mai si vinzi token sau oricum s-or numi ca atunci mai bine faci un site "legal" de filme si seriale cum sunt zeci de mii si vezi ce iese.Sa mai si vinzi ceva inseamna dublarea riscului nu?
 
Poate m-am exprimat eu gresit, dar ideea la site nu este sa fie unul de filme si seriale vplay,serialepenet,etc. Acestea vor fi doar o parte din site si pentru aceasta caut colaboratori.
Hai sa nu deviam de la subeiect ce este legal si ce nu este, ca asta e treaba mea.
 
Din prima mea postare cred ca iti da-i seama ca am inteles,a doua postare era un raspuns la "ideea" lui Aleex ,ce alt raspuns ar fi fost potrivit?:)
 
trebui sa iti gasesti si cativa traducatori sa ai cat mai multe filme si seriale traduse in premiera
Sunt in tratative cu cateva echipe de gen. Sa vedem cum daca ajungem la o intelegere.
 
Daca vor fi la tine hostate filmele sa stii ca nu e bine!
Serialepenet a procedat asa, au facut bani, numai ca nu aveau licente cumparate pentru seriale si au sfarsit foarte prost.
Eu nu iti recomand sa gazduiesti filmele pe propriile servere, in rest sunt convins ca iti va merge!
Eu mi am facut ceva gen, am cumparat vps cu 150 euro pe luna, numai ca in 3 luni m-am dus gherla, am ajuns la 100 si ceva de useri online dupa care mi-au inchis site-ul domnii .|. ...
Prima data pentru promovare nu trebuie sa pui plata, trebuie sa il lasi free , 1-2-3 luni!
Iti doresc mult succes!
 
Daca vor fi la tine hostate filmele sa stii ca nu e bine!
Serialepenet a procedat asa, au facut bani, numai ca nu aveau licente cumparate pentru seriale si au sfarsit foarte prost.
Eu nu iti recomand sa gazduiesti filmele pe propriile servere, in rest sunt convins ca iti va merge!
Eu mi am facut ceva gen, am cumparat vps cu 150 euro pe luna, numai ca in 3 luni m-am dus gherla, am ajuns la 100 si ceva de useri online dupa care mi-au inchis site-ul domnii .|. ...
Prima data pentru promovare nu trebuie sa pui plata, trebuie sa il lasi free , 1-2-3 luni!
Iti doresc mult succes!
Ai foarte mare dreptate insa vreau sa adaug ceva la ce a spus Alex, sper ca am inteles ideea.
1. Domeniul nu va fii pe RO.
2. Host-ul va fii ales cu grija dintr-un stat in care filmele online pe site-uri sunt legale.
3. Iti spun eu ca vor fi destui useri care vor o calitate superioara si platesc acei bani...decat sa dai bani pe prostia de voyo care deasemenea nu are licente la nici macar 20 % din filme/seriale care le difuzeaza(dar na, e PRO TV si e priten cu statul), mai bine dai un ban(mult mai putin) pe un acces la un astfel de site.

Eu sunt de acord cu ilegalitatile astea mici pe care le fac userii sa scoata si ei un banut...fata de ilegalitatile de miliarde de euro care se fac in parlament....
 
Host-ul va fii ales cu grija dintr-un stat in care filmele online pe site-uri sunt legale.
In ce stat pirateria e legala?
Trebuia sa le spui asta si celor de la kickasstorrent acum multe luni. :D
 
Loading...
Back
Sus