Script Site Intrebari

MarianVIP

Active Member
Registered
Full Member
Are cineva scriptul de il foloseste popkorn.ro ? Cat de legal este un astfel de site cu adsense pe el ? Ma bate gandul sa incep un astfel de proiect. Se merita?
 
Are cineva scriptul de il foloseste popkorn.ro ? Cat de legal este un astfel de site cu adsense pe el ? Ma bate gandul sa incep un astfel de proiect. Se merita?

este legal evident,si da google permite reclame pe siteuri cu aplicatii,am vazut pe toate cu aplicatii fb adsense ..insa fb nu stiu daca mai permite sau mai greu poti ,cu fb este problema,si mai ales dupa scandalul cu cambridge..observ ca acel site are doar sa sharui manual pe fb,deci da este greoi pt a iti aproba o aplicatie acum!
 
Are cineva scriptul de il foloseste popkorn.ro ? Cat de legal este un astfel de site cu adsense pe el ? Ma bate gandul sa incep un astfel de proiect. Se merita?
Nu e legal un astfel de site deoarece conținutul este inexistent. Citește tos-ul adsense și afli tot ce te interesează Politicile de produs AdSense - AdSense Ajutor mai exact partea cu Politicile de conținut

este legal evident,si da google permite reclame pe siteuri cu aplicatii,am vazut pe toate cu aplicatii fb adsense ..insa fb nu stiu daca mai permite sau mai greu poti ,cu fb este problema,si mai ales dupa scandalul cu cambridge..observ ca acel site are doar sa sharui manual pe fb,deci da este greoi pt a iti aproba o aplicatie acum!
Nu mai induce lumea în eroare dacă nu ești sigur 100%.
 
Nu e legal un astfel de site deoarece conținutul este inexistent. Citește tos-ul adsense și afli tot ce te interesează Politicile de produs AdSense - AdSense Ajutor


Nu mai induce lumea în eroare dacă nu ești sigur 100%.

si de ce toate au adsense?eu am vazut la majoritatea cu asemnea aplicatii reclame google.inseamna ca alea fraudeaza si le pune prin iframe,astfel nu imi explic cum le aproba google....
 
si de ce toate au adsense?eu am vazut la majoritatea cu asemnea aplicatii reclame google.inseamna ca alea fraudeaza si le pune prin iframe,astfel nu imi explic cum le aproba google....
Faptul că X folosește pe un așa site și nu e banat asta nu înseamnă că e voie. Google nu aprobă decât odată când faci contul un domeniu, apoi pui anunțuri unde vrei tu..nu ai aprobare manuală pentru fiecare domeniu în parte...
 
si de ce toate au adsense?eu am vazut la majoritatea cu asemnea aplicatii reclame google.inseamna ca alea fraudeaza si le pune prin iframe,astfel nu imi explic cum le aproba google....
Majoritatea schimba conturile adsense in fiecare luna sau mai des, stiu pe cineva care cand mergea cu aplicatii avea in jur de 10 conturi adsense, facea pe toate 100$, maxim 150 apoi le lasa pana primea plata, daca se ridica la 200+ se trezea cu contul blocat
 
Majoritatea schimba conturile adsense in fiecare luna sau mai des, stiu pe cineva care cand mergea cu aplicatii avea in jur de 10 conturi adsense, facea pe toate 100$, maxim 150 apoi le lasa pana primea plata, daca se ridica la 200+ se trezea cu contul blocat
si cum le schimbi cand abia aproba adsense?cand sunt asa restrictivi?
 
si cum le schimbi cand abia aproba adsense?cand sunt asa restrictivi?
Cum am spus, pe vremea cand se castiga mult cu aplicatiile, atunci era mult mai usor de aprobat, plus mai cumpara cateodata (chiar si eu i-am vandut 3 conturi)

Iar pe un site poti face 3 conturi adsense (cel putin acum un an si ceva puteai), daca te aproba odata, poti sa te inscrii cu alt email peste o ± saptamana, apoi te lasa a 3-a oara peste 30 de zile
 
Scriptul respectiv e basic, prea simplu, stiu ca facusem acum cativa ani o clona la scriptul respectiv pentru un user de aici de pe form.

Un script de genul asta, dar mai complex (cu login fb) este SocioQuiz, a fost pe codecanyon la vanzare insa l-au scos. Acum ca aveti numele scriptului va descurcati voi sa il gasiti ca doar sunteti baieti destepti (n***ed) :)

LE: Daca vreti neaparat scriptul respectiv, propietarul cere 700 de euro pe script cu tot cu teste (acum voi decideti daca este mult sau putin :)) ).
 
Ultima editare de un moderator:
In postu de mai sus a fost adaugata adresa paypal + detalii . Efectuati plata , lasati dovada aici si diseara dupa ora 22:00 cand ajung acasa va trimit scriptul in privat.
 
Loading...
Back
Sus