Script PlayTube cu amazon s3 integration

Forzy

Member
Registered
Full Member
Salutare am si eu o nelamurire, scriptul playtube cu amazon s3 integration practic te salveaza de la a folosi vps/dedicat pentru un site de video sharing ?
Adica o sa pot sa folosesc un webhost de 5 gb spre exemplu pentru site si sa uploadez toate videoclipurile pe amazon?
3091
 
Pai nu prea e rentabil, cel putin nu pentru tine.
S3 este destul de scump si vei iesi mult mai ieftin cu un server decat cu S3.
Apoi la script tot iti trebuie un vps sau dedicat pentru a putea face fata la procesare, acces, upload, trimis catre S3, preluat link, etc.
Ai putea testa insa personal nu recomand, insa depinde mult de proiect, ce planuri ai cu acesta.
Mai 30$ sii poti cumpara KVS - Welcome to Kernel Video Sharing website care este mult mai stabil si optimizat. Dar acum am spus, depinde mult de ce planuri ai tu.
 
Ma gandeam sa deschid un site pe nisa drinks-food dar pentru trafic extern . KVS are foarte multe optiuni dezactivate la planul de 100$, Earnings for Users and Payouts - Users (Registration, Favorite Videos, and Playlists) si multe altele din cate vad
Iar pentru un site de acest gen ce vps/dedicat ai recomanda pentru inceput?
 
Asa cum am spus, depinde ce vrei sa faci. Daca urci doar tu atunci pachetul de 99$ este perfect, insa daca vrei ca userii sa urce si altele, atunci cel de 500.
Ca server recomand cel de 89€ secțiunea storage de la online.net.
Asta daca urci la tine pe host video, dava sunt embed de pe YouTube atunci orice host cu destul RAM.
Kvs nu funcționează pe shared hosting.
 
Seamana cu phpvibe. Daca doresti sa te joci si sa testezi phpvibe am eu licente si iti pot da sa te joci, chiar si spatiu pe server configurat de Alex pentru mine special pentru a rula phpvibe :p Da-mi mesaj pe fb.com/marianvip ca pe privat nu cred ca merge aici :)
 
Loading...
Back
Sus